Registratūros darbo laikas I–V 8:00–15:00

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

Apie 20-ies metų darbą Valakupių reabilitacijos centre pasakoja gydytojas Jurgis Dulinskas

Šie metai Valakupių reabilitacijos centrui – 20-ieji veiklos metai. Žvelgiame į sukauptą patirtį ir didžiuojamės profesionaliais darbuotojais, savo kasdieniu darbu padedantiems pacientams atgauti jėgas, o socialinių paslaugų gavėjams – integruotis į darbo rinką ar tapti savarankiškesniais.

Svarbi mūsų įstaigos veiklos dalis visus šiuos du dešimtmečius yra profesionaliai teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos pacientams, sergantiems nervų sistemos ligomis ar turintiems judamojo-atramos aparato pažeidimus. Šias paslaugas suteikėme daugiau nei 13 tūkst. pacientų iš visos Lietuvos.

Kalbiname medicininės reabilitacijos skyriaus vadovą Jurgį Dulinską, nuo pat įstaigos veiklos pradžios kūrusį medicininės ir profesinės reabilitacijos paslaugų modelį. Tarp kolegų ir pacientų gydytojas Jurgis puikiai žinomas kaip profesionalus ir nuolatos naujovėmis besidomintis medikas, komandinio darbo reabilitacijos procese puoselėtojas bei puikus pašnekovas gyvenimiškomis ir filosofinėmis temomis.

Paklaustas apie savo gyvenimo moto daktaras Jurgis sako, kad jų būta įvairių. Šiuo metu vadovaujasi principu: Gyventi, tai kaip vairuoti  dviratį: norėdamas išlaikyti pusiausvyrą, turi pastoviai judėti.

Kokią savybę išskirtumėte kaip svarbiausią savo profesijoje?

„Profesionalumas yra svarbiausia. Malonybės negydo, žmogus tikisi iš gydytojo pasveikimo. Man pasitenkinimą darbu teikia rezultatas, kai matau atvežamą gulintį pacientą, kuris po reabilitacijos išeina ar išvažiuoja savo kojomis“.

Apie mediko profesiją ir mokslo pažangą medicinoje sakoma, kad tai galimybė kurti pasaulį geresnį. Ar pritartumėt tokiai nuomonei?

„Ne tik medicinoje. Mano įsitikinimu, valstybę turi valdyti universitetai. Aš palaikau apšvietos epochos idėjas ir Voltero mintis, kad valdyti gali ir apsišvietę monarchai (vadovai), tačiau geriausiai tai galėtų atliktų mokslininkų bendruomenė. Profesionalumas ir mokslu pagrįstos žinios yra savybės, kurias turi turėti valstybės vadovai, kiti valstybę valdantys asmenys. Kai to trūksta, visuomenėje pradeda veržtis tamsios jėgos. Tą galime matyti ir mūsų valstybėje, kai abejojama mokslo pažanga, skiepais, spekuliuojama ir naudojamasi žmonėmis menkiems kažkokiems savo tikslams pasiekti“, sakė daktaras Jurgis, o į klausimą kodėl pasirinko mediko profesiją, trumpai atsakė, kad daug neteko galvoti. Vyresnysis brolis buvo įstojęs į mediciną, tai ir nusprendė eiti tuo keliu.

Pakalbėkime apie medicininę ir profesinę reabilitaciją. Kaip keičiasi asmens, turinčio negalią, dalyvavimo darbo rinkoje savarankišku samprata?

„Jaunesnė karta keičiasi. Teko būti daugelyje Europos šalių: Belgijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir stebėti kaip ten organizuojama profesinė reabilitacija, vykdoma integracija į darbo rinką. Šių šalių patirtis, valstybės politika ir pačių žmonių mentalitetas skiriasi nuo mūsų valstybės. Jose žmonės su negalia labiau motyvuoti sugrįžti į darbo rinką, daug smulkaus verslo paramos galimybių ir pan. Sakyčiau didžiausia problema yra pačių žmonių su negalia motyvacijos trūkumas, kai žmogus neturi noro, sunku jam padėti.“

Visuomenėje vyrauja mitas, kad gydytojas turi dirbti 24 valandas per parą. Dar labiau – jis turi padėti visiems. Su kokiomis nuostatomis tenka Jums susidurti ?                                    

„Iš vienos pusės deklaruojama, kad tai ypatinga profesija, viešumoje dėkojama medikams, o iš kitos pusės jų nuomonės nepaisoma, vykdomi reorganizaciniai sveikatos sistemos dalykai, kurie kelia suirutę, nestabilumą. Taip pat ir pacientų nuostatos, gal įpročiai: 20-30 proc. paskiriamų vaistų tėra suvartojami. Visi kiti pamirštami arba nesistemingai vartojami, o to pasekmė – bloga sveikata ir blogas gydantis daktaras.„

20 metų dirbate VRC, kokie prisiminimai ir ko palinkėtumėte šiandien kolegoms?

„Atėjau į naujai įsteigtą įstaigą, kuri kaip galingas užtaisas buvo paleista skrydžiui. Buvo įdomu, daug perspektyvų, inovacijų, nauja moderni aparatūra. Manau, kad tai labai svarbios šiuolaikinės įstaigos savybės. Taip pat puikus mikroklimatas, nedidelės įstaigos privalumai greitai sprendžiant problemas ir pan. Šiuo metu surinkta gera medicininės reabilitacijos komanda. Palinkėčiau kolegoms neperdegti darbe, daugiau ilsėtis, išsimiegoti ir pritaikyti rekomendacijas, kurias sakome pacientams, sau patiems. O svarbiausias palinkėjimas – stabilumo ir susikaupimo. Šiandienos pasaulyje daug pokyčių ir nežinios kas mūsų laukia rytoj, todėl išlikim ramūs ir susikaupę.“

Ačiū daktarui Jurgiui už pokalbį ir palinkėjimus.

Share

KVIEČIAME MOKYTIS VAIRUOTI!

Asmenis, turinčius judėjimo negalią, kviečiame nemokamai mokytis B kategorijos transporto priemonės vairavimo.

Artimiausia grupė startuoja jau 2022 M. RUGSĖJO MĖNESĮ Vilniuje!

Į 2022 m. rugsėjo mėn. grupę priimami judėjimo sutrikimų turintys asmenys, kuriems nustatytas 0-45 procentų darbingumo lygis ir Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininėje pažymoje (Forma Nr. 083-1/a) nurodytas transporto priemonės pritaikymo apribojimas: a) 20.06 (ranka valdomas stabdys), 25.04 (ranka valdomas akseleratorius) ir 10.02 (automatinis pavaros perdavimo skaičiaus parinkimas) – transporto priemonei su automatine pavarų dėže).

Dalyviams nemokamai teikiamos paslaugos:

  • B kategorijos transporto priemonės vairuotojų mokymo paslaugos;
  • apgyvendinimo arba pavėžėjimo paslaugos Vilniuje.

Registruokitės ir teiraukitės tel. 8 612 09926.

Vairavimo kursus finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM .

Vairavimo mokymą organizuoja VšĮ Valakupių reabilitacijos centras ir ARV-Auto

Share

Įžanginiai individualios priežiūros personalo mokymai

Valakupių reabilitacijos centras kviečia dalyvauti 40 akad. val. trukmės mokymuose pagal „Individualios priežiūros personalo, dirbančio su neįgaliais ir senyvo amžiaus asmenimis, įžanginio mokymo programą“.

Tai mokymai norintiems tapti:

– asmeniniais asistentais;

– socialinio darbuotojo padėjėjais;

– lankomosios priežiūros darbuotojais.

Mokymų dalyviai gaus pažymėjimus, suteikiančius teisę dirbti socialinio darbuotojo padėjėju, lankomosios priežiūros darbuotoju, asmeniniu asistentu.

Mokymo programa akredituota Socialinių paslaugų priežiūros departamente (kodas IPP2020036).

Mokymai vyksta nuotoliniu būdu ZOOM platformoje.

Mokymų grafikas: 2022 m. rugpjūčio 30, rugsėjo 2, 6, 7, 8 dienomis nuo 9 iki 13 val.

Mokymų kaina vienam dalyviui – 100 €.

Registracija https://forms.gle/zRZdjNR1LS7RPNxc6

Norėtumėte pasiteirauti?

Tel. +370 674 67954

El.p. mokymai@reabilitacija.lt

Share

Kartu kurkime ŽMONIŲ su negalia sėkmės istorijas!

Nuoširdžiai dėkojame Jums už paramą, kurią suteikėte Valakupių reabilitacijos centrui 2021 m. pervesdami 1,2 proc. GPM. Už gautas lėšas įsigijome ergoterapijos priemonių, kurių pagalba lavinamos rankų funkcijos.

Jūsų skirtas 1,2 proc. GPM – tai dar vienas žingsnis žmogui su negalia padėti tapti galinčiu, lygiaverčiu ir žengti savo ir mūsų visų gyvenimo kokybės gerinimo kryptimi.

 Paramą mūsų misijai galite skirti ir šiemet iki 2022 m. gegužės 2 d.

 Prisijungę prie https://deklaravimas.vmi.lt sistemos, pasirinkite skiltį Deklaravimas > Pildyti formą > Prašymas skirti paramą > Forma elektroniniam pildymui.

Pavadinimas – Viešoji įstaiga Valakupių reabilitacijos centras; Paramos gavėjo kodas: 125015947.

Ačiū už palaikymą!

Share

Įžanginiai individualios priežiūros personalo mokymai (su vertimu į gestų kalbą)

Valakupių reabilitacijos centras kviečia dalyvauti 40 akad. val. trukmės mokymuose pagal „Individualios priežiūros personalo, dirbančio su neįgaliais ir senyvo amžiaus asmenimis, įžanginio mokymo programą“. Mokymai vyks su vertimu į gestų kalbą.

Tai mokymai norintiems tapti:

– asmeniniais asistentais;

– socialinio darbuotojo padėjėjais;

– lankomosios priežiūros darbuotojais.

Mokymų dalyviai gaus pažymėjimus, suteikiančius teisę dirbti socialinio darbuotojo padėjėju, lankomosios priežiūros darbuotoju, asmeniniu asistentu.

Mokymo programa akredituota Socialinių paslaugų priežiūros departamente (kodas IPP2020036).

Mokymai vyksta nuotoliniu būdu ZOOM platformoje.

Mokymų grafikas: 2022 m. balandžio 8, 12, 14, 20, 21 (5 dienos).

Mokymų kaina vienam dalyviui – 100 €.

Registracija https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchz0SUl73ODUG7WSbcgYbXhQLNyov5sOwXe5W6kflw0d32iA/viewform?usp=sf_link

Norėtumėte pasiteirauti?

Tel. +370 674 67954

El.p. mokymai@reabilitacija.lt

Share

Su Vasario 16-ąja, su diena, verta didžiausios šventės ir pagarbos tiems, kurie su didele meile ir pasiaukojimu kūrė ir kuria mūsų valstybę.

Švęskime laisvę drauge su šeima, su bičiuliais ir kaimynais, pažįstamais ar sutiktais žmonėmis. Prisiminkime 1918 metais Lietuvos Tarybos Nepriklausomybės nutarime įvardintą siekį – kurti „nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę“,  kurioje mums saugu, oru ir gera gyventi. Juk čia brangiausi mūsų žmonės, gardžiausia duona. Čia gražiausi pavasariai, čia mūsų Lietuva !

Su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena !

Share

KVIEČIAME REGISTRUOTIS Į NEĮGALIŲJŲ VAIRAVIMO KURSUS

Asmenis, turinčius judėjimo negalią, kviečiame nemokamai mokytis B kategorijos transporto priemonės vairavimo.

Renkama mokymo grupė, kuris startuos 2022 m. vasario 28 d. Kaune! Registracija telefonu 86 120 9926.

Dalyviams nemokamai teikiamos paslaugos:

  • B kategorijos transporto priemonės vairuotojų mokymo paslaugos;
  • apgyvendinimo arba pavėžėjimo paslaugos Kaune.

Į Neįgaliųjų vairavimo mokyklą priimami judėjimo sutrikimų turintys asmenys, kuriems nustatytas 0-45 procentų darbingumo lygis ir Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininėje pažymoje (Forma Nr. 083-1/a) nurodytas transporto priemonės pritaikymo apribojimas (apribojimų kodai 10-43).

Vairavimo kursus finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie LR socialinės apsaugos

ir darbo ministerijos.

Dalyvaujantiems būtini šie dokumentai:

·     asmens tapatybės dokumentas;

·     neįgaliojo pažymėjimas;

·     viena nuotrauka (3×4 cm);

·     vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (Forma Nr. 083-1/a), kurioje nurodytas transporto priemonės pritaikymo apribojimas (taikomi apribojimų kodai 10-43);

·     darbingumo lygio pažyma.

Daugiau informacijos telefonu 86 120 9926 ir lankstinuke.

Share

Teikiame akredituotas socialinės priežiūros paslaugas

Mūsų teikiama socialinė priežiūra yra akredituota.

Lietuvoje vykdoma socialinės priežiūros paslaugų akreditacija – vienas iš žingsnių socialinių paslaugų kokybės link. Visi socialinės priežiūros paslaugų teikėjai turi įrodyti savo personalo išsilavinimo ir turimų patalpų atitikimą reikalavimams. Nuo 2022 m. sausio 1 d. gali būti teikiama tik oficialiai akredituota socialinė priežiūra.

KOKIAS SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS PASLAUGAS MES TEIKIAME?

KAUNE (A. Juozapavičiaus pr. 34)

  • Pagalbos į namus paslaugos.
  • Socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo paslaugos dienos centre.
  • Socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo paslaugos socialinėse dirbtuvėse.

VILNIUJE (Vaidilutės g. 69)

  • Socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo paslaugos socialinėse dirbtuvėse.

Jei norite pasiteirauti dėl mūsų teikiamų paslaugų, mielai kviečiame kreiptis.

KAUNE tel. 83 724 1881 arba el. p. kaunas@reabilitacija.lt

VILNIUJE tel. 85 247 7544 arba el. p. info@reabilitacija.lt

Share