Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

+370 5 244 0700

Top

Greitai juntamas poveikis ir pagerėjusi savijauta vos po pirmųjų procedūrų

Taip trumpai mūsų pacientai atsiliepia apie protarpinės kompresinės terapijos procedūrų poveikį. Prieš pristatant šią efektyvią ir šiuolaikišką procedūrą, aptarkime limfinės sistemos reikšmę mūsų sveikatai.

Limfinė sistema yra neatsiejama mūsų organizmo dalis, panaši į kraujotakos sistemą. Limfa – tai jungiamasis audinys, jungiantis kraują ir audinių ląsteles, cirkuliuojantis skystis, kuris šalina iš organizmo druskas, toksinus, mirusias ląsteles, skysčių perteklių ir kitus nereikalingus medžiagų apykaitos produktus. Sutrikusi limfinė sistema gali pabloginti bendrą savijautą, nes nepakankamas veninės kraujotakos darbas trukdo limfai grąžinti pratekėjusius skysčius į kraujagysles.

Šiuolaikinėje visuomenėje limfinės sistemos sutrikimai yra dažni dėl mažo fizinio aktyvumo, nesubalansuotos mitybos, viršsvorio, diabeto, artrozės ir kitų lėtinių ligų, operacijų bei traumų. Šiems sutrikimams spręsti pasitelkiamas limfodrenažas – gerai žinomas ir kliniškai įrodytas gydymo metodas. Vienas iš moderniausių jo įrankių yra protarpinė kompresinė terapija, tapusi neatsiejama šiuolaikinės medicininės reabilitacijos ir atstatomojo gydymo dalimi.

Protarpinės kompresinės terapijos nauda ir indikacijos

Protarpinė kompresinė terapija veikia pneumatinės kompresijos (presoterapijos) principu. Specialios aplikatoriaus kojinės su keliomis persidengiančiomis kameromis švelniai masažuoja, skatindamos natūralią limfos ir kraujo cirkuliaciją.

Medicininės indikacijos:  venų nepakankamumas; Reino sindromas; neuropatija, neuralgija; apatinių galūnių išeminė liga; diabetinė angiopatija; akrocianozė; algodistrofinis sindromas; lėtinės edemos; artrozė; podagra, holartritas; trofinės odos ligos;  po amputacijų, operacijų.

Sveikatinimo tikslai: greitesnis atsistatymas (po deformacijų arba įtvarų pašalinimo); tenalgija („tenisininko alkūnė“, „šuolininko kelis“); regeneracija (pieno rūgšties metabolizmo gerinimas).

Grožio ir estetikos indikacijos: celiulitas; venų varikozės prevencija; lipoedema; sunkių kojų sindromas; odos mitybos pagerinimas; priežiūra po atliktos riebalų nusiurbimo procedūros.

Procedūra yra maloni, atpalaiduojant, trunkanti 20-30 min.

Išbandykite protarpinės kompresinės terapijos procedūras ir pasinaudokite šiuolaikinėmis medicinos technologijomis savo sveikatai ir gerovei. Daugiau informacijos galite gauti telefonu +370 5 244 0700 arba el. paštu registratura@reabilitacija.lt.

Share

Algirdas Balkus: apie darbą, mitus ir pasitikėjimą

Valakupių reabilitacijos centre 20 metų buhalteriu dirbantis Algirdas Balkus sako: „Vertinu savo darbą kaip būtiną ir atsakingą veiklą, sudarančią sąlygas įstaigai sklandžiai vystyti savo veiklą.“ Algirdas yra neatsiejama mūsų komandos dalis, kurio atsidavimas ir profesionalumas prisideda prie įstaigos efektyvumo ir strateginių tikslų įgyvendinimo. Su Algirdu norime supažindinti ir Jus, todėl pakalbinome jį trumpame interviu.

  • Dirbti vienoje įstaigoje 20 metų yra įspūdingas pasiekimas, ypač atsižvelgiant į tai, kad įstaigos, kaip ir žmogaus gyvenimas, nuolat keičiasi, yra kupinas netikėtumų ir reikalauja nuolatinių sprendimų. Kas lėmė jūsų pasirinkimą dirbti Valakupių reabilitacijos centre ir kaip pavyko išsaugoti ištikimybę įstaigai visus šiuos metus?
  • Buvusios darbovietės direktorius be trukdžių leido pasinaudoti naujos darbo vietos paieškomis. Internete ir gyvai susipažinau su keliolika įstaigų, jų darbo ypatybėmis, reikalavimais. Centras tuo metu kūrėsi, susibūrė buhalterių komanda, daugelis buvome jauni, kėlėme savo kvalifikaciją, domėjomės, dalijomės patirtimi. Ištikimybė įstaigai turi ir kitą pusę. Manau, kad Centras nusiteikęs nesiblaškyti savo veikloje, darbuotojais, vertina juos. Juk yra buvę ir labai sunkių išbandymų, sakykime keli karantino metai ir visi darbuotojai buvo išsaugoti, jie yra vertinami. Sąlygos ir darbo aplinka Valakupių reabilitacijos centre yra sudarytos tikrai geros, gerus atsiliepimus girdime apie paslaugas girdime ir iš paslaugų gavėjų. Manau, kad dirbsiu čia dar ne vienus metus.  
  •  Buhalteris  yra vienas iš svarbiausių žmonių organizacijoje, tačiau apie šį darbą sklando daugybė mitų, vienas jų – kad jis yra „mirtinai“ nuobodus ir monotoniškas. Ką apie tai manote?
  • Kasdien važiuoju į darbą kaip ir daugelis ta pačia ar kita kryptimi vairuojančių žmonių. Savo darbo vietoje esu ne vienas, kolegiškai tvarkome didelės įstaigos darbo veiklos barus. Kiekviena diena įtraukia į veiklos sūkurius ir tikrai neateina minčių vertinti ar lyginti savo darbą su kitais. Susibūrimuose, retkarčiais išgirdęs apie nuobodulį ir monotoniją, nusišypsau. Iš tikrųjų vertinu savo darbą kaip būtiną ir atsakingą, sudarantį sąlygas įstaigai sklandžiai vystyti savo veiklą.
  • Darbuotojai jus pažįsta kaip malonų, santūrų, korektišką ir nedaugžodžiaujantį kolegą. Ar yra kažkas, kas galėtų nustebinti jūsų kolegas?
  • Nustebinti gal nenustebinsiu. Netikėtai gal man ir pačiam, kad mokykloje domėjausi gamta, ruošiausi būti miškininku. Kai baigiau mokyklą, biologijos mokytoja net pasakė, kad nusivylė, kad nepasirinkau gamtos mokslų. Buvo tada nepriklausomybės pradžia, teko studijuoti, dirbti, stebėti gyvenimą ir žmones. Buhalteriją pasirinkau atsitiktinai, o prašymą mokytis atidaviau paskutinę dieną. Žvejybą mėgstu, kaip gamtininką miškas traukia. Nuo vaikystės čia man likus. Gyvenau Varėnoj, ten prie pat upės, ežerai, miškai.
  • Buhalterio darbas dažnai siejamas su griežta rutina ir tvarka, tačiau kasdien susiduriant su skaičiais svarbu išlaikyti motyvaciją. Kaip jums pavyksta tai padaryti? Gal turite receptų kaip kokybiškai ilsėtis ir atgauti jėgas po ilgos darbo dienos?
  • Baigdamas darbą stengiuosi visus darbus paikti kompiuterio atminty iki kito ryto. Tvarka visame kame turi būt ir darbe, ir poilsy. Stengiuosi atsiriboti nuo darbo, prisilaikyti disciplinos, subalansuoti visa dieną. Džiugina savaitgalį buvimas miškuose, kelionės susitikimai, nauji atrasti vaizdai, poilsiui pritaikytos vietos. Dabar pažintinių takų po Lietuvą, aplink Vilnių daugybė. Mėgstu vaikščioti pėsčiomis, pavažinėti su dviračiu ar su automobiliu pagal aplinkybes, oro sąlygas. Patinka Šilėnų, Karmazinų pažintiniai takai.
  • Išmaniosioms technologijoms vis sparčiau žengiant į priekį, sklando ir kitas mitas – buhalterio darbą perims robotai ir programos, todėl ateityje šios profesijos atstovų nebereikės. Ką apie tai manote, kaip robotizavimo sprendimai galėtų padėti buhalterijos darbuotojui įstaigoje ir kokia šios profesijos ateitis?
  • Aš manau, kad išmaniosios technologijos yra neatskiriama mūsų darbo dalis. Jo sėkmė priklauso nuo pasirinktų programų, jų suderinamumo. Jos nuolat kuriamos. Šiuo metu naudojame dvi programas, kurios padeda atlikti daugybę funkcijų. O dėl mitų apie kompiuterizuotą ateitį, juk kompiuterius vis tik valdo žmonės ir gyvenime vyksta nenumatytų situacijų, kurias sprendžia žmogus, tai manau, kad ir toliau išliks dirbtinio samprotavimo ir žmogaus mąstymo derinys ir buhalterio profesija.
Share

Kviečiame nemokamai mokytis vairavimo!

Turite judėjimo sutrikimų ir niekada neturėjote vairuotojo pažymėjimo? Kviečiame mokytis B kategorijos transporto priemonės vairavimo!

Artimiausia grupė startuoja jau 2024 m. rugpjūčio mėn. Vilniuje.

MOKYKLOJE NEMOKAMAI TEIKIAMOS PASLAUGOS:

  • kelių eismo teorijos žinių mokymas;
  • praktinio vairavimo įgūdžių mokymas;
  • funkcinio pajėgumo didinimas, esant poreikiui;
  • apgyvendinimo arba pavėžėjimo paslaugos Vilniuje, esant poreikiui.

Mokytis gali judėjimo sutrikimų turintys asmenys, kuriems nustatytas 0–55 procentų dalyvumo lygis (iki 2024 m. sausio 1 d. – darbingumo lygis) ir Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininėje pažymoje (Forma Nr. 083-1/a) nurodytas transporto priemonės pritaikymo apribojimas (taikomi apribojimų kodai 10–43).

Registruokitės ir teiraukitės tel. 8 612 09926. Geriausias laikas pradėti – dabar!

Daugiau informacijos: Vairavimo mokymai asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų – Valakupių reabilitacijos centras (reabilitacija.lt)

Vairavimo mokymą organizuoja VšĮ Valakupių reabilitacijos centras ir ARV-Auto .

Vairavimo kursus finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM .

Share

Tebūnie mūsų darbai tavo jėga! Su Valstybės diena, Lietuva!

Didelė garbė būti tavo dalimi ir matyti kaip tu augi ir stiprėji. Tu esi mūsų namai, mūsų širdies plakimas ir mūsų dvasios stiprybė. Giliausia padėka už viską, ką mums suteikei – laisvę, orumą, beribes galimybes ir nepaprastą grožį. Tebūnie mūsų darbai tavo jėga, mūsų vienybė – tavo laisvė, o mūsų meilė – tavo grožis.

Svikinu su Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) diena!

Su pagarba ir geriausiais linkėjimais

Valakupių reabilitacijos centro kolektyvo vardu,

direktorė Tatjana Ulbinienė

Share

Gera naujiena skubantiems pacientams

Pagerėjusi savijauta ir malonus atsipalaidavimas vos per pusvalandį. Skamba puikiai, tiesa? Pristatome mūsų naujovę – sauso vandens masažo procedūrą.

Sausas vandens masažas yra nauja procedūra, atliekama naudojant šildomas vandens sroves, tačiau be tiesioginio vandens kontakto su kūnu. Šios procedūros metu pacientas guli ant specialios masažo lovos, kuri turi skirtingas programas, pritaikomas individualiai pagal kiekvieno paciento poreikius ir negalavimus.

Sausas vandens masažas maloniai atpalaiduoja, yra veiksmingas būdas gydyti galvos, nugaros, pečių juostos skausmus bei sporto traumas. Procedūra suaktyvina medžiagų apykaitą bei kraujotakos sistemą, atpalaiduoja kūno raumenis, numalšina skausmą, sumažina stresą ir nerimą, stiprina imuninę sistemą bei pagerina miego kokybę.

Ši procedūra yra ypač patogi skubantiems pacientams, nes trunka vos 15-30 minučių ir nereikalauja persirengimo. Mūsų įstaigoje ši naujovė jau sulaukė daugybės teigiamų atsiliepimų iš pacientų ir reabilitacijos specialistų, todėl tikime, kad ji prisidės prie dar geresnių sveikatos ir savijautos rezultatų.

Kviečiame išbandyti sausą vandens masažą ir pasinaudoti šiuolaikinėmis medicinos technologijomis Jūsų sveikatai ir gerovei.

Daugiau informacijos tel. +370 5 244 0700, el. paštu registratura@reabilitacija.lt

Share

NAUJA PROCEDŪRA SU INOVATYVIA ELEKTROSTIMULIACINE SISTEMA EFEKTYVIAM RAUMENŲ ĮTAMPOS IR SKAUSMO MAŽINIMUI

Atidžiai atrinktų ir išbandytų medicininės reabilitacijos priemonių ir sprendimų arsenale yra pacientų ir specialistų itin teigiamai įvertinta procedūra, atliekama su inovatyvia elektrostimuliacinė sistema. Plačiau pasakojame kaip visa tai veikia.

Naujausia ir pažangiausia 12 kanalų elektrostimuliacijos sistema, turinti platų funkcijų spektrą ūmių ir lėtinių nugaros ligų profilaktikai ir gydymui, išsiskiria kompleksiniu elektros signalų srautu, kuris per stimuliacijos kilimėlį pasiekia net giliausius raumenų sluoksnius. Stimuliuojama visa nugaros zona nuo kaklo iki uodegikaulio, todėl pasiekiamas efektyviausias poveikis. Kombinuota terapija vienu metu šildo, masažuoja ir stimuliuoja nugaros zoną 2000-6000 Hz dažniu, užtikrindama malonų pojūtį.

Procedūra skirta efektyviai mažinti raumenų įtampą ir skausmą. Ji trunka vos 20 minučių ir yra ypač veiksminga gydant kaklo, pečių juostos bei juosmens srities skausmus ir sporto sužeidimus. Naujoji elektrostimuliacijos metodika sukurta naudojant modernias technologijas, kurios užtikrina neskausmingą ir individualiai pritaikomą gydymą.

Prieš procedūrą mūsų gydytojai atidžiai įvertina kiekvieno paciento sveikatos būklę ir parenka optimalią gydymo programą, kuri apima: elektrostimuliaciją, terapinį masažą, šiluminį poveikį.

Ši terapija yra puikus pasirinkimas žmonėms, kenčiantiems nuo raumenų įtampos, skausmo kakle, pečių ar juosmens srityse, taip pat tiems, kurie susiduria su sporto traumomis.

Tad, jei jaučiatės pavargę ir norite atgauti energiją bei sumažinti įtampą, ši nauja procedūra yra skirta Jums, juk gera savijauta – tai pirmasis žingsnis į pilnavertį gyvenimą.

Daugiau informacijos tel. +370 5 244 0700, el. paštu registratura@reabilitacija.lt

Share

INOVATYVŪS SPRENDIMAI PACIENTŲ SVEIKATOS ATKŪRIMUI: MINKŠTOS ROBOTIZUOTOS PIRŠTINĖS

Ieškodami sprendimų kaip padėti pacientams pasiekti geriausią įmanomą sveikatos būklę ir gyvenimo kokybę, kartu su klasikinėmis medicininės reabilitacijos paslaugomis ir priemonėmis siūlome pasinaudoti ir pažangiausiomis technologijomis. Priemones rūpestingai atrenkame, išbandome kartu su  reabilitacijos specialistais ir pacientais. Apklausos parodė, kad gerai vertinamos šios yra naujovės: sauso masažo vonia, modernios fizioterapijos sistemos ir ergoterapijai skirtos inovatyvios priemonės.

Plačiau pasakojame apie mūsų naujieną, robotų mokslą ir neuromokslą apjungiančią ergoterapijos priemonę: Minkštas robotizuotas pirštinės. Ši ergoterapinė priemonė tinka pacientams, sergantiems išsėtine skleroze, po smegenų insulto taip pat naudojamos po chirurginių operacijų ir kitais atvejais. Priemonė gali padėti įvaldyti pirštų lankstymą ir tiesimą, sumažinti rankų raumenų įtampą, palengvinti edemą ir sustingimą, skatinti smegenų nervų pažeidimo reabilitaciją. Taikant veidrodžio terapiją, dviejų robotizuotų pirštinių naudojimas padeda treniruoti pažeistą ranką, veikiant sveikąją, skatinant neuronų aktyvaciją ir gijimo procesą. Minkštos robotizuotos pirštinės užtikrina reabilitacijos efektyvumą palengvinant pirštų lankstymo ir tiesimo procesą, mažinant raumenų įtampą ir sustingimą ir plačias pritaikymo galimybes.

Kviečiame išbandyti Minkštas robotizuotas pirštines ar pasinaudoti kitomis medicininėmis reabilitacijos paslaugomis.

Share

Šurmuliavome renginyje “Sportas įgalinimui“

Jau neabejojama, jog sportas prisideda prie geresnės žmonių sveikatos ir fizinės gerovės, ir yra laikomas svarbia įgalinimo priemone. Įgalinimas taip pat yra svarbus socialinės įtraukties veiksnys, ypač asmenims su negalia.

Tyrimai rodo, jo tai kokiu mastu sportinė veikla įgalina asmenis su negalia, priklauso nuo siūlomos sporto veiklos. Tad šią savaitę pradėjome šurmuliuodami sporto ir įgalinimo iniciatyvos patirtimis bei įspūdžiais. Ir 2024 m.  gegužės 20 d. sporto organizatoriams, kineziterapeutams ir kitiems fizinio aktyvumo entuziastams, dirbantiems asmenų su negalia integracijos srityje, pristatėme Erasmus+ programos tarptautinio projekto „Sportas įgalina EU“ rezultatus. Renginyje aptarėme sporto veiklų įtaką asmenų su negalia įgalinimui, pasidalinome praktiniais patarimais apie įtrauktį ir sporto veiklų pritaikymą visiems. Praktiškai išbandėme adaptuotas bočios, krepšinio, futbolo, muzikos ir fitneso sporto veiklas, aptarėme kaip skatinti sporto veiklose dalyvaujančių asmenų dalyvavimą, įsitraukimą ir įgalinimą.

Projektą „Sportas įgalina EU“ kartu su partneriais įgyvendina VšĮ Valakupių reabilitacijos centras, projektas yra finansuojamas Erasmus+ programos.

Share

NUSIPELNIUSIŲ LIETUVOS MEDIKŲ APDOVANOJIMAI 2024

Prasmingas įvertinimas!

Balandžio 30 d. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys garbės ženklu ir diplomu nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo 2024 nominacijoje apdovanojo Valakupių reabilitacijos centro direktorę Tatjaną Ulbinienę.

Kasmetiniuose Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimuose  įstaigos vadovei padėka įteikta už jaunosios medicinos srities profesionalų kartos ugdymą, aktyvų bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis ir savanorystės skatinimą, pagalbą karo Ukrainoje sužeistiems kariams organizuojant medicininės reabilitacijos paslaugų teikimą.

Sveikiname ir didžiuojamės!

Plačiau: https://shorturl.at/ansR0

Irmantas Gelūnas / BNS nuotr.

Share

PAPRASTAI IR SUPRANTAMAI APIE EUROPOS SĄJUNGĄ VISIEMS

Šiandien kartu su Lietuva minime 20 metų narystės Europos Sąjungoje sukaktį ir džiaugiamės laisva, europietiška šalimi! Ši sukaktis mus paskatino parengti leidinį lengvai suprantama kalba „Ką turėtume žinoti apie Europos Sąjungą“. Jame rasite atsakymus į klausimus apie tai, kas yra Europos Sąjunga, kokie yra jos pagrindiniai tikslai ir vertybės, vaidmuo tarptautiniame kontekste, institucinė struktūra ir veikimo principai, svarbiausias datas ir įvykius, kurie lydėjo Lietuvą kelyje į Europos Sąjungą ir kitą. Kviečiame susipažinti su leidiniu ir linkime įdomaus skaitymo.

Share