Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

+370 5 244 0700

Top

Su Kovo 11-ąja – Nepriklausomybės atkūrimo diena!

Prieš 35-erius metus Lietuvos žmonių ryžtas ir gyvybinis poreikis būti laisviems atkūrė mūsų valstybę. Šiandien nepriklausomybė yra ne faktas, o kasdienis mūsų veiksmas, atsakomybė ir įsipareigojimas kurti stiprią, atvirą ir vieningą Lietuvą. Didžiuokimės ir branginkime savo valstybę. Tegu Kovo 11-osios dvasia vilnija per Lietuvą.

Su švente!

Valakupių reabilitacijos centro kolektyvo vardu direktorė Tatjana Ulbinienė

Share

Su Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

Vasario 16-osios Aktas šiandien yra apie ateitį. Tai gyva idėja, tai laisvės, atsakomybės ir teisės patiems spręsti savo šalies likimą simbolis. Ši diena – tai priminimas, kad kiekvienas iš mūsų savo darbu ir iniciatyvomis prisidedame prie stiprios, vieningos ir laisvos Lietuvos kūrimo.

Su Lietuvos valstybės atkūrimo diena!

Share

Gydomoji karboksiterapija – natūralus ir saugus būdas skausmui mažinti

Atidžiai atrinktų ir išbandytų medicininės reabilitacijos priemonių ir sprendimų pasirinkimą papildė pacientų ir specialistų itin teigiamai įvertinta procedūra – gydomoji karboksiterapijaTai mažai invazyvi, gerai toleruojama ir medicinoje plačiai taikoma procedūra įvairių sveikatos sutrikimų gydymui. Jos metu į odą, poodį, raumenį ar į akupunktūrinius taškus mažais kiekiais įvedamos medicininės angliarūgštės dujos. Ši procedūra malšina skausmą ir uždegimą, gerina kraujotaką ir audinių aprūpinimą deguonimi, atpalaiduoja raumenis, skatina audinių regeneraciją ir stiprina kraujagyslių sieneles, didina audinių aprūpinimą deguonimi bei maisto medžiagomis, skatina kolageno sintezę.

Karboksiterapija yra veiksminga gydant įvairias sveikatos problemas:

  • poūmis, lėtinis skausmas – nugaros, galvos, sąnarių, raumenų;
  • sąnarių ir stuburo degeneracinės ir reumatinės ligos, artrozės, artritai;
  • periferinės nervų sistemos ligos – nervų, nervų šaknelių uždegimai, polineuropatija, neuralgijos, neuropatijos;
  • sausgyslių uždegiminiai pažeidimai;
  • galūnių veninės ir arterinės kraujotakos sutrikimai, trofinių opų gydymas;
  • randų gydymas;
  • kolageno sintezės skatinimas, odos elastingumo didinimas.

Procedūrą galima derinti su kitais gydymo metodais. Vienos procedūros trukmė – iki 20 min. Specialaus pasiruošimo prieš procedūrą nereikia. Paciento pojūčio pobūdis (skausmas) procedūros metu priklauso nuo dūrio zonos bei paciento individualaus jautrumo. Rekomenduojamas individualus gydymo kursas nuo 4 iki 12 procedūrų. Injekcijos atliekamos kasdien arba  kas antrą, kas trečią dieną. Procedūrą atlieka Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja. Kontraindikacijas šiai procedūrai nustato gydytoja konsultacijos metu. 

Pasinaudokite galimybe gauti profesionalią pagalbą ir pasirūpinti savo sveikata, kurią siūlo Valakupių reabilitacijos centro  patyrę specialistai.

 Daugiau informacijos tel. +370 5 244 0700, el. paštu registratura@reabilitacija.lt

Share

Svarbi informacija pacientų lankytojams!

Dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos bei siekdami apsaugoti pacientų ir darbuotojų sveikatą laikinai apribojame medicininės reabilitacijos pacientų lankymą.

Siuntiniai gali būti perduodami darbo dienomis 17-20 val. ir savaitgaliais 10-12 val. ir 17-20 val. Tvarkingai supakuotus siuntinius su užrašytu asmens vardu ir pavarde reikia atnešti prie įėjimo Nr. 2 ir perduoti atsakingam darbuotojui.

Dėkojame už supratingumą.

Share

„Geriausi ir gražiausi dalykai pasaulyje negali būti matomi ar net paliesti, juos reikia jausti širdimi.“

Šie žmonių su negalia teisių aktyvistės Helen Keler žodžiai primena, kad tikrosios vertybės ir dovanos slypi ne daiktuose, o mūsų viduje. Šv. Kalėdų dvasia kviečia branginti paprastus, bet prasmingus dalykus: nuoširdumą, atjautą, sveikatą ir dėkingumą. Linkiu, šiuos dalykus pastebėti vienas kitame ir jais dalintis! 

Gražių, šiltų ir prasmingų šventų Kalėdų ir laimingų Naujųjų 2025-ųjų metų!

Valakupių reabilitacijos centro kolektyvo vardu

direktorė Tatjana Ulbinienė

Share

Galiu gyventi be skausmo: inovatyvi mezoterapijos procedūra skausmo gydymui

Skausmas turi didelį neigiamą poveikį mūsų kasdieniam gyvenimui. Jis ne tik sukelia fizinį diskomfortą, bet ir gali stipriai sutrikdyti kasdienes veiklas, sumažinti judėjimo gebėjimus ir apsunkinti net paprastus darbus. Be to, skausmas gali lemti ir miego problemas, valgymo sutrikimus, pablogėjusius tarpasmeninius santykius bei psichologines problemas, kurios kartais gali peraugti į depresiją. Ilgalaikis, nuolatinis skausmas neretai tampa ir negalios priežastimi.

Mezoterapija – mikroinjekcijos, skirtos skausmui, uždegimui gydyti, sutrikusios funkcijos atstatymui. Terapijos metu individualiai parinkti veiklieji preparatai, vaistai ar jų mišiniai injekuojami į paviršinį odos sluoksnį iš kurio lėtai lokaliai pasisavina ir atlieka gydomąjį poveikį.

 Šis metodas tinka gydyti, kai patiriamas:

  • ūmus bei lėtinis įvairios lokalizacijos stuburo skausmas (nuo pečių juostos iki kryžkaulio);
  • sausgyslių, raiščių, raumenų patempimas;
  • traumų, pažeidimų, uždegimų sukelti skausmai.

Lyginant su kitais skausmo gydymo būdais, mezoterapijoje naudojamos mažesnes vaistų dozės,  o poveikis suleistoje vietoje ilgesnis ir stipresnis. Tokiu būdu pasiekiama ilgalaikė skausmo malšinimo bei uždegimo kontrolė. 

Paprastai mezoterapijos kursas apima pradines 4–5 procedūras. Injekcijos atliekamas kartą arba du kartus per savaitę. Palaikomasis kursas apima 4–5 procedūras kas savaitę arba kas dvi savaites.

Procedūros trukmė – iki 30 min. Procedūrą atlieka Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja.

Išbandykite medicininės ir fizinės reabilitacijos procedūras ir pasinaudokite šiuolaikinėmis medicinos technologijomis savo sveikatai ir gerovei.

Daugiau informacijos galite gauti telefonu +370 5 244 0700 arba el. paštu registratura@reabilitacija.lt.

Share

„Gerumo žvaigždė“ už reikšmingą indėlį kuriant vieningą socialinių paslaugų kokybės kultūrą

Rugsėjo 27-ąją, minint Socialinių darbuotojų dieną, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas pagerbė 16 šalies socialinių darbuotojų, įteikdamas jiems aukščiausią įvertinimą – „Gerumo žvaigždę“. Džiaugiamės, kad tarp apdovanotųjų buvo ir Valakupių reabilitacijos centro Profesinės reabilitacijos skyriaus vadovė bei EQUASS veiklų organizatorė ir konsultantė Natalja Markovskaja. Nataljai „Gerumo žvaigždė“ įteikta už reikšmingą indėlį gerinant socialinių paslaugų kokybę, aktyviai diegiant EQUASS kokybės sistemą ir kuriant vieningą socialinių paslaugų kokybės kultūrą.

Socialinių paslaugų kokybės gerinimo kelias prasidėjo dar 2017 m. projektu „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“. Šis projektas tapo pagrindu tolimesniems kokybės tobulinimo etapams. 2023 m. pradėtas naujas projektas „Socialinių paslaugų kokybės užtikrinimas Lietuvoje“, kurio tikslas – sukurti sąlygas tobulinti socialinių paslaugų kokybę visoms šalyje veikiančioms organizacijoms. Šiuo metu vykdomos EQUASS taikymo, palaikymo ir priežiūros veiklos, o iki 2029 m. planuojama parengti nacionalinį socialinių paslaugų kokybės standartą.

Nataljos Markovskajos profesionalumas ir tvirtas tikėjimas socialinių paslaugų kokybe įkvepia kolegas ir visą EQUASS bendruomenę. „Nepriskiriu sau asmeniškai šio apdovanojimo. Tai visų mūsų bendro darbo nuopelnas. Svarbiausia yra tai, kad kokybės tema pastebėta. Dirbkime kartu toliau“, sako Natalja ir kviečia siekti aukščiausių standartų socialinių paslaugų srityje.

Share

Jurgita Veliulytė: apie komandos dvasią, sveikatos svarbą ir gyvenimo pilnatvę

„Geras mikroklimatas komandoje – geri pacientų atsiliepimai“, sako kineziterapeutų komandos vadovė Jurgita Veliulytė, 20 metų dirbanti kineziterapeute Valakupių reabilitacijos centre.

Pasak Jurgitos, kineziterapija yra daugiau nei darbas – tai pašaukimas padėti žmonėms gyventi kokybiškiau, o harmonija tarp fizinės, dvasinės ir socialinės gerovės  yra kelias į tikrąją gyvenimo pilnatvę. Jurgita didžiuojasi, kad įstaigoje taikomi nauji darbo organizavimo metodai leidžia ne tik užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę, bet ir kurti pozityvią, kūrybišką darbo aplinką.

Jurgita, esate kineziterapeutų komandos vadovė. Apie centro kineziterapeutų profesionalumą, pozityvumą, šypsenas ir pozityvų humoro jausmą kalba ir mūsų pacientai. Kas padeda išlaikyti tokią aukštą komandos dvasią ir profesionalumo lygį?

  • Smagu girdėti gerus atsiliepimus. Geras mikroklimatas komandoje – geri pacientų atsiliepimai. Visada dėmesį skiriame naujai prisijungiantiems darbuotojams atrankų metu tam, kad pritaptų komandoje, kad turėtų tas pačias vertybes, tą pačią viziją ir tą patį suvokimą apie paslaugos kokybę. Šiuo metu komandoje yra 8 kineziterapeutai, iš kurių du yra laisvai samdomi. Pakaitiniai specialistai yra to paties lygio kaip ir komanda ir bet kada gali įsijungti į darbą centre nuo pirmos dienios kai dėl kažkokių nors priežasčių iškrenta nuolatinis darbuotojas. Toks darbo organizavimas taikomas Valakupių reabilitacijos centre pagal skandinavų metodiką. Projektinių įstaigos veiklų metu susipažinau su ja ir susižavėjau. Labai didžiuojuosi, kad įstaigos vadovė Tatjana Ulbinienė palaikė šio metodo diegimo idėją ir mūsų centras yra tikras novatorius šioje srityje. Kineziterapeutas yra plataus profilio specialistas, jis ne tik „daro mankštelę“, o pilnai sudaro programą, seka jos tikslų siekimo procesą, rūpinasi kineziterapijos procesu, geba taikyti masažo elementus ir atlikti fizioterapijos procedūras. Jis taip pat rūpinasi paciento savarankiškumo ir darbingumo atstatymu. Visa tai yra kineziterapeuto profesionalumo lygis. Šio modelio dėka atsirado darbuotojų rotacija, todėl nuslūgsta rutina, stresas dėl krūvio. O humoro jausmas ir komandos dvasia yra dėl to, kad čia dirba tie žmonės, kurie myli savo darbą, kurie turi vertybes – asmenybės.
  • Jūs ne tik vadovaujate kineziterapeutų komandai, bet ir kuruojate praktiką atliekančius studentus bei savanorius. Papasakokite plačiau apie tai.
  • Aš pati esu kineziterapeutė daugybę metų ir man labai svarbu kineziterapijos įvaizdis Lietuvoje. Mano supratimu, kineziterapeutas yra žmogaus fizinio gyvenimo kokybės specialistas. Tai mane pastūmėjo eiti dėstyti. Iš ten į centrą ir atėjo studentai. Mūsų komandos profesionalumas taip pat susijęs su darbu su studentais. Kaip specialistai geba paaiškinti, perduoti savo žinias. Vienas iš mokymosi principų yra tas, kad kai pradedi mokyti kitus, geriausiai išmoksti pats. Dar vienas iš dalykų, kuriais didžiuojuosi, tai, kad esame viena iš reabilitacijos įstaigų Vilniuje, kuri priima ir užsienio studentus pagal Erasmus programą. Kalbos nežinojimas nėra kliūtis dirbti su žmogumi. Ir mūsų Erasmus studentai čia puikiai integravosi. <…>. Esu nustebinta mūsų pacientais. Jie puikiai kalba angliškai, tame tarpe ir vyresnio amžiaus žmonės. Atvažiuoja italai, ispanai studentai, kurie patys nelabai kalba angliškai ir jiems puikiai pavyksta susikalbėti. Mes mokomės vieni iš kitų įvairių dalykų.
  • Per šiuos 20 veiklos metų Valakupių reabilitacijos centre Jūsų darbų įvairovė ir sąrašas įspūdingas. Kuri iš jūsų veiklų yra prioritetinė, koks didžiausias iššūkis?
  • Aš visą laiką buvau kineziterapeutė ir tai yra mano prioritetas. Labai džiaugiuosi, kad Valakupiai man suteikė galimybę tapti komandos vadove. Niekada nemaniau, kad tai yra mano dalis. Kai direktorė pasakė, kad mato, kad aš tai galėčiau, – aš netikėjau. Tada atėjo karantinas, viskas perėjo į  nuotolį, susigulėjo, susistovėjo. Tada supratau kokia yra mano vizija ir ką aš čia darau. Mano užduotis –kuruoti aukštą kineziterapijos paslaugų kokybę įstaigoje. Tą ir darau, o dėstymas ir dalyvavimas projektuose man suteikia drąsos pamatyti, kad žmonės klauso ir girdi mane. Dėstytojavimas, projektinės veiklos, komandiruotės, bendravimas su užsienio partneriais mane išmokė kalbėti, konstruktyviai komunikuoti su žmonėmis. <…> Labai daug ko išmokau iš kolegų, ypač iš Rasos (Plėtros skyriaus vadovė Rasa Noreikytė Ustinavičienė), per įtraukimą į projektus. Šios įstaigos stiprybė yra komanda, nors ji keičiasi, ateina naujų žmonių, tačiau branduolys yra visada. <…>. Iššūkiai rengiant projektus, teikiant pasiūlymus pokyčiams, sudėtingų užduočių įvykdymas mane įkvepia. Kaip asmenybė aš išaugau šiame centre ir vis dar randu ko išmokti ir dėl to čia esu šiuos 20 metų.
  • Kolegos ir Jus pažįstantys žmonės žino, kad kineziterapija, sveika gyvensena yra Jūsų gyvenimo būdas, ne tik darbas. Kokie Jurgitos patarimai?
  • Viskas ko aš mokau kitus yra paimta iš mano pačios: nereikia stipriai sportuoti, o reikia nuolat mankštintis. Žmogus turi nuolat būti fiziškai aktyvus. Mityba rūpintis ne tada kai susergi ar svorį nori mesti, o visą laiką. Sveikata yra nuolatinis procesas, kuris kinta. Jei tu rūpiniesi sveikata, tai nereiškia, kad tu nesirgsi, bet susidoroti su tuo seksis lengviau. Labai svarbi ne tik fizinė, bet ir emocinė sveikata, teigiamos emocijos, nuotaika. Rūpintis savimi reikia ne susirgus, o užsiimti nuolatine higiena. Visa tai darau, dalinuosi su kitais.
  • Apie ką Jurgita šiandien svajoja, kas ją šiuo metu labiausiai jaudina?
  • Mane labiausiai jaudina ir domina naujos patirtys. Tai ką tu gali sužinoti, patirti, išmokti naujo. Profesiniai iššūkiai gal labiau. Dabar man vienas iš iššūkių išmokti nereaguoti negatyviai. Kaip tai darau? Dalyvauju įvairiose veiklose, renginiuose, konferencijose, seminaruose, bendrauju su savo veikloje pasiekusiais žmonėmis ir mokausi iš jų kaip to pasiekti. Reikia žiūrėti ne į priešais akis esantį kalną, bet į kelią, kuriuo eini ir tada įveiksi visas kliūtis. Apie ką svajoju? Mano svajonė – būti visa gyvenimą naudinga. Prasmės klausimas. Noriu dirbti iki senatvės, man atrodo tas yra svarbu.
  • Jei galėtumėte perduoti vieną svarbiausią patarimą jauniesiems kolegoms, koks jis būtų?
  • Pirmo kurso studentams savo pirmas paskaitas pradedu nuo suvokimo kas yra sveikata. Klausiu: „kas nori būti sveikas, pakelkite ranką“. Tas, kas pakelia, jau save traktuoja, kaip sergančiu. Pirmas dalykas, kurį turi suprasti: TU ESI SVEIKAS. Šiuolaikiniame kontekste mes visi norim būti kažkokie tobulesni. Tai nėra gerai. Mes jau dabar esame „-iausi“. Kitas svarbus dalykas, kad traumos, ligos yra tik kliūtys. Jos nekeičia asmenybės esmės,  jos suteikia naujų galimybių, patobulina asmenybę: išmoko naujų veiklų, santykių, draugų. Dauguma žmonių su negalia gyvena netgi geresnį gyvenimą negu iki negalios. Tai akivaizdu, matau tą savo darbe, gyvenime. Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas. Linkiu tai suprasti ir tuo vadovautis.

Ačiū už pokalbį

Share

Greitai juntamas poveikis ir pagerėjusi savijauta vos po pirmųjų procedūrų

Taip trumpai mūsų pacientai atsiliepia apie protarpinės kompresinės terapijos procedūrų poveikį. Prieš pristatant šią efektyvią ir šiuolaikišką procedūrą, aptarkime limfinės sistemos reikšmę mūsų sveikatai.

Limfinė sistema yra neatsiejama mūsų organizmo dalis, panaši į kraujotakos sistemą. Limfa – tai jungiamasis audinys, jungiantis kraują ir audinių ląsteles, cirkuliuojantis skystis, kuris šalina iš organizmo druskas, toksinus, mirusias ląsteles, skysčių perteklių ir kitus nereikalingus medžiagų apykaitos produktus. Sutrikusi limfinė sistema gali pabloginti bendrą savijautą, nes nepakankamas veninės kraujotakos darbas trukdo limfai grąžinti pratekėjusius skysčius į kraujagysles.

Šiuolaikinėje visuomenėje limfinės sistemos sutrikimai yra dažni dėl mažo fizinio aktyvumo, nesubalansuotos mitybos, viršsvorio, diabeto, artrozės ir kitų lėtinių ligų, operacijų bei traumų. Šiems sutrikimams spręsti pasitelkiamas limfodrenažas – gerai žinomas ir kliniškai įrodytas gydymo metodas. Vienas iš moderniausių jo įrankių yra protarpinė kompresinė terapija, tapusi neatsiejama šiuolaikinės medicininės reabilitacijos ir atstatomojo gydymo dalimi.

Protarpinės kompresinės terapijos nauda ir indikacijos

Protarpinė kompresinė terapija veikia pneumatinės kompresijos (presoterapijos) principu. Specialios aplikatoriaus kojinės su keliomis persidengiančiomis kameromis švelniai masažuoja, skatindamos natūralią limfos ir kraujo cirkuliaciją.

Medicininės indikacijos:  venų nepakankamumas; Reino sindromas; neuropatija, neuralgija; apatinių galūnių išeminė liga; diabetinė angiopatija; akrocianozė; algodistrofinis sindromas; lėtinės edemos; artrozė; podagra, holartritas; trofinės odos ligos;  po amputacijų, operacijų.

Sveikatinimo tikslai: greitesnis atsistatymas (po deformacijų arba įtvarų pašalinimo); tenalgija („tenisininko alkūnė“, „šuolininko kelis“); regeneracija (pieno rūgšties metabolizmo gerinimas).

Grožio ir estetikos indikacijos: celiulitas; venų varikozės prevencija; lipoedema; sunkių kojų sindromas; odos mitybos pagerinimas; priežiūra po atliktos riebalų nusiurbimo procedūros.

Procedūra yra maloni, atpalaiduojant, trunkanti 20-30 min.

Išbandykite protarpinės kompresinės terapijos procedūras ir pasinaudokite šiuolaikinėmis medicinos technologijomis savo sveikatai ir gerovei. Daugiau informacijos galite gauti telefonu +370 5 244 0700 arba el. paštu registratura@reabilitacija.lt.

Share