Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

CHIC & CRAFT

small_foto1_2_111741.jpg„CHIC & CRAFT”

CHIC & CRAFT projekto metu bus sukurta sutrikusios psichikos ar sutrikusio intelekto žmonėms skirta nuotolinio mokymosi  programa, kurios tikslas – sukurti stilingus, originalius, rankų darbo drabužius ir aksesuarus, panaudojant nereikalingas medžiagas ar perdirbant jau panaudotus daiktus.

Asmenys, turintys sunkius ir ilgalaikius psichikos sveikatos sutrikimus, yra vieni iš mažiausių užimtų socialinę atskirtį patiriančių grupių. Europoje tik kas dešimtas žmogus dirba, tačiau didžioji dauguma nori dirbti, lavinti savo įgūdžius ir gauti jiems būtiną pagalbą. Tyrimais įrodyta, kad įdarbinimas didina žmonių socialinį identitetą ir savigarbos jausmą. Taip pat buvo įrodyta, kad rankdarbių gamyba turi terapinį poveikį ir yra veiksmingas asmenims kenčiantiems dėl psichikos sveikatos sutrikimų. Amatų pagalba žmonės gali save išreikšti saugiu būdu. Tikėtina, jog toks saviraiškos būdas yra lengvesnis nei dalintis vidiniais išgyvenimais. Rankdarbių gamyba veikia, kaip teigiamas prasiblaškymo ar nusiraminimo būdas žmonėms, kurie jaučia maniją, nerimą ar depresiją.

Veiklos:

– nuotolinio mokymosi  programos apie originalių, rankų darbo drabužių ir aksesuarų kūrimą, panaudojant antrines žaliavas, parengimas.

– metodinės medžiagos parengimas apie tarpusavio pagalbos metodus žmonėms, turintiems psichikos sveikatos sutrikimų.

– interneto svetainės sukūrimas ir atnaujinimas, kurioje bus nemokamai platinama metodika.

– stigmų ir stereotipų, susijusių su psichikos sveikatos sutrikimais, griovimas, organizuojant renginius, kuriuose bus pristatomi sukurti iš perdirbtų medžiagų sukurti drabužiai ir aksesuarai. Platinama projekto metu parengta metodinė medžiaga.

Partneriai:

  •  vadovaujantis partneris fondas INTRAS (Ispanija);
  •  Ozara d.o.o. (Slovėnija);
  •  CJD Frechen (Vokietija);
  •  IASIS NGO (Graikija);
  • Valakupių reabilitacijos centras (Lietuva).

Projektas finansuojamas ERASMUS+, Suaugusiųjų švietimo strateginės partnerystės programos lėšomis.

Kviečiame aplankyti projekto interneto svetainę http://chicandcraft.intras.es/