Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

Leidiniai

Valakupių reabilitacijos centro specialistų parengti leidiniai

„Ką turėtume žinoti apie finansus?“ lengvai suprantama kalba (2022)

Leidinio tikslas – padidinti žmonių supratimą apie asmeninius finansus ir jų tinkamą valdymą, atskleisti rizikas, su kuriomis asmenys susiduria priimdami finansinius sprendimus bei parodyti šių sprendimų naudą. Leidinyje rasite 25-ias su finansais susijusias temas lengvai suprantama kalba. Leidinys skirtas žmonėms, kurie susiduria su suvokimo ar skaitymo pokyčiais, susijusiais su sveikata, amžiumi, gebėjimų sumažėjimu ar jų netektimi. Taip pat tai naudinga priemonė socialinės pagalbos, švietimo, bankų, finansinių įmonių darbuotojams ir kitiems specialistams, padedantiems žmonėms, turintiems skaitymo ir teksto suvokimo sunkumų.

Leidinį parengė D.Sabaliauskaitė, redagavo Janina Butkuvienė, leidinį tikrino Valakupių reabilitacijos centro paslaugų lankytojai.

„Ką turėtume žinoti apie lytiškumą?“ lengvai suprantama kalba (2022)

Leidinio tikslas – supažindinti su mokslu grįstu, partnerių lygiavertiškumu paremtu lytiškumo ugdymu, siekiant ugdyti žmogaus savarankiškumą, priimant sveikesnius ir saugesnius sprendimus. Leidinyje pristatomos 42 iliustruotos temos lengvai suprantama kalba apie lyties tapatybę, lytinius santykius, saugų seksą, malonumą, kontracepciją, ligas ir kitas temas.

Leidinys skirtas pilnamečiams asmenims, kuriems sunkiau skaityti įprastą tekstą, pavyzdžiui, skaitymo sunkumų ar intelekto negalią turintiems asmenims, migrantams, kt. Jį galima skaityti savarankiškai arba kartu su artimaisiais, mokytojais, socialiniais darbuotojais, kitais specialistais. Leidinį parengė G.Gudienė, leidinį tikrino Valakampių socialinių paslaugų namų bendruomenės nariai.

„Ką turėtume žinoti apie NATO?“ lengvai suprantama kalba (2023)

Leidinyje glaustai pristatoma NATO organizacija, jos tikslai ir kodėl NATO šalių susitikimas 2023 m. yra labai svarbus.

Leidinį parengė D.Sabaliauskaitė, leidinį tikrino Valakupių reabilitacijos centro paslaugų lankytojai.