Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

+370 5 244 0700

Top

„Būk teisingas“

Valakupių reabilitacijos centras / „Būk teisingas“

Projektas „Be Right: Training Program in Human Rights for Professionals working in social and health sector“ (liet. „Būk teisingas: žmogaus teisių mokymo programos specialistams, dirbantiems socialinės ir sveikatos priežiūros sektoriuje“), Nr. 2017-1-ES01-KA202-038576.

„Be RIGHT“ projektas finansuojamas Europos Sąjungos ERASMUS+ programos lėšomis. Projekto tikslas – plėsti žinias apie psichikos negalią turinčius asmenis, siekiant veiksmingai kovoti su šių asmenų diskriminavimu Europos Sąjungoje.

Siekiant numatytų tikslų, projektas parengs specialistų, dirbančių socialiniame ir sveikatos sektoriuje, mokymo programą apie žmogaus teises. Ši mokymo programa bus sukurta taikant bendro darbo metodą, pagal kurį paslaugų teikėjai bei sveikatos ir socialinio mokymo specialistai dirbs kartu su paslaugų vartotojais, užsitikrinančiais, kad jų balsas būtų išgirstas ir būtų atsižvelgiama į jų patirtį. Tokiu būdu „Be RIGHT“ tikisi prisidėti prie sveikatos ir socialinių paslaugų teikimo gerinimo, suteikiant kokybišką ir nemokamą mokymo medžiagą šio sektoriaus specialistams.

„Be RIGHT“ – tai mokymo programa apie žmogaus teises, skirta specialistams, dirbantiems socialiniame ir sveikatos priežiūros sektoriuje.

Žmonės su psichinės sveikatos problemomis gali patirti įvairias situacijas, kai pažeidžiamos jų teisės. Pagarba orumui, savarankiškumui ir judėjimo laisvei yra tos žmogaus teisės, kurios gali būti pažeidžiamos, teikiant paslaugas žmonėms, turintiems psichinės sveikatos problemų. Daugeliu atvejų šie pažeidimai gali būti susiję su nepakankamomis sveikatos priežiūros ir socialinio sektoriaus specialistų žiniomis apie žmogaus teises.

Šis projektas yra skirtas sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų specialistams, pavyzdžiui: psichiatrams, psichologams, slaugytojams, globėjams, pedagogams, socialiniams darbuotojams ir kitiems specialistams bei asmenims, turintiems psichinės sveikatos problemų.

Projekto trukmė: 2017 m. lapkričio – 2019 m. spalio mėn.

Projekto partneriai

  • INTRAS fondas, Ispanija
  • EKP & PSY, Graikija
  • Andalūzijos visuomenės sveikatos mokykla, Ispanija
  • Pro mente, Austrija
  • Valakupių reabilitacijos centras (VRC), Lietuva
  • Europos reabilitacijos platforma (EPR), Belgija

Aplankykite projekto tinklapį www.beright-mh.eu

„BeRight“ projektas (2017-1-ES01-KA202-038576) finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį. Komisija nėra atsakinga už medžiagos turinį bei už galimą informacijos panaudojimą.