Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

+370 5 244 0700

Top

Sportas įgalina Europą!

Valakupių reabilitacijos centras / Sportas įgalina Europą!

Valakupių reabilitacijos centras katu su partneriais iš Italijos, Nyderlandų, Ispanijos, Graikijos ir Lietuvos įgyvendina Erasmus + programos “Sportas įgalina Europą – Se(E)U”(angl. „ Sport Empowers (E)U “)

Tai socialinę įtrauktį skatinantis projektas, kurio tikslas asmenų su negalia įgalinimas. Sportas prisideda prie geresnės žmonių sveikatos ir fizinės gerovės ir yra laikomas svarbia įgalinimo priemone. Įgalinimas taip pat yra svarbus socialinės įtraukties veiksnys, ypač asmenims su negalia.

Šio projekto uždaviniai:

1. Suprasti Vrijbaan įgalinimo modelio (VEF) komponentus ir ištirti, kaip sporto veikla gali prisidėti prie asmenų su negalia įgalinimo.

2. Sukurti, išbandyti ir įvertinti konkrečių sporto veiklų, kurios prisideda prie įgalinimo, sąvadą

3. Nustatyti kriterijus, pagal kuriuos atrenkamos sporto veiklos geriausios praktikos, kurios prisideda prie VEF modelio .

Planuojami projekto rezultatai:

1. Publikuotas straipsnis, kaip sportinė veikla prisideda prie asmenų su negalia įgalinimo.

2. Parengtas sportinės veiklos, kuri prisideda prie šešių VEF modelio dimensijų, sąvadas.

3. Sportinės veiklos, kuri efektyviai prisideda prie įgalinimo „geriausios praktikos pavyzdžių“ atranka.

Projekto eiga

Specialistai  sutelkė savo žinias ir praktinę patirtį, atrenkant asmenims su negalia tinkamiausias sporto veiklas, įgalinimo metodus, gilino žinias apie įgalinimo koncepciją. Bendras darbas vyko nuotoliniuose ir kontaktiniuose susitikimuose Sarzanos mieste Italijoje, Vilniuje, Lietuvoje, Valadolido mieste Ispanijoje. Baigiamasis projekto susitikimas planuojamas 2024 m. birželio mėn. Italioje Romos mieste.

2023 m. spalio mėn. 20 sporto trenerių, kineziterapeutų dalyvavo 3 dienų trukmės train-the-trainer mokymuose. Mokymus vedė ir savo patirtimi pasidalino projekto partnerių komandos profesionalai. Mokymuose dalyviai įgijo kompetencijų kaip organizuoti sporto veiklas vadovaujantis 6 įgalinimo dimensijomis  pagal Vrijbano įgalinimo modelį (angl. Vrijbaan Empowerment Framework). Vrijbano įgalinimo modelis bus naudojamas organizuojant, atrenkant ir vertinant kaip sporto veiklos keičia dalyvaujančiųjų įgalinimo sritis.

Vienas iš planuojamų SeEU projekto rezultatų – individualių ir grupinių sporto veiklų sąvadas. Sportinės veiklos bus atrinktos vadovaujantis prieinamumo ir poveikio asmenų su negalia įgalinimui principais, o parengtu sąvadu galės naudotis visi sporto treneriai ar užimtumo specialistai, norintys plėsti savo kompetencijas, orientuotas į žmonių su negalia gerovę ir savarankiškumą.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2022 m. spalio mėn. – 2024 m. liepos mėn. Daugiau informacijos: https://seeu-project.eu/

Kviečiame susipažinti su projekto medžiaga:

Lankstinukas

Naujienlaikraštis Nr. 1

Straipsnis