Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

Įdarbinimas su pagalba

Valakupių reabilitacijos centras / Įdarbinimas su pagalba

Nuo 2020 m. birželio 1 d. VšĮ Valakupių reabilitacijos centras teikia „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra paslaugą – įdarbinimas su pagalba. Ši paslauga skirta suaugusiems darbingo amžiaus asmenims su proto ir (arba) psichikos negalia, kuriems reikalinga pagalba įsidarbinant ir išlaikant darbo vietą.

Įdarbinimas su pagalba – tai individualios, asmens poreikius atitinkančios įdarbinimo su pagalba paslaugos, siekiant padėti asmeniui susirasti jo gebėjimus bei kompetenciją atitinkantį darbą, įsitvirtinti darbo rinkoje ir sėkmingai dirbti, padėti išlaikyti turimą darbo vietą, tapti savarankiškesniu.

Įdarbinimas su pagalba apima šias paslaugas:

  • Pagalba ieškant darbo:

– darbinių įgūdžių vertinimas, ugdymas ir palaikymas;

– socialinių įgūdžių vertinimas, ugdymas ir palaikymas;

– teikiamos konsultacijos, kurių metu padedama asmeniui apsispręsti, kokio darbo jis nori;

– asmuo mokomas įvairiais būdais ieškoti norimo darbo;

– asmeniui pasiūloma jo kompetenciją ir gebėjimus atitinkančios darbo vieta ar savanoriška praktika realiose darbo vietose.

  • Pagalba atliekant įsidarbinimo procedūras – asmeniui teikiama pagalba susitvarkyti įdarbinimui reikalingus dokumentus, suprasti darbo sutarties sąlygas, darbo vietos vidaus tvarkos taisykles ir kitus svarbius dokumentus; pagalba gauti kitus svarbius įsidarbinimui reikalingus mokymus, pvz., užtikrinimas, kad asmuo išklausys privalomus pirmosios pagalbos, higienos įgūdžių kursus ir gaus reikiamą sveikatos pažymą; asmuo apmokomas darbo vietoje (pagal poreikį, nekvalifikuotų darbų).
  • Lydimoji pagalba įsidarbinus asmeniui, kai įsidarbinęs susiduria su sunkumais išlaikant darbą, asmeniui teikiamos konsultacijos, kuriose aptariami sunkumai, su kuriais asmuo susiduria stengdamasis išlaikyti darbo vietą.
  • Darbo asistento paslauga – konsultavimas, tarpininkavimas, atstovavimas tarp asmens, darbdavio ir bendradarbių, suinteresuotų asmenų (pvz., Užimtumo tarnybos tarpininko, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos atstovo, asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo ir kt. pagal poreikį, tarp asmens ir jo šeimos narių).
  • Kitos paslaugos reikalingos asmeniui rasti darbą, įsidarbinti bei išlaikyti darbo vietą.

Paslaugos asmenims teikiamos VšĮ „Valakupių reabilitacijos centre“ Vaidilutės g. 69, Vilniuje/ Juozapavičiaus pr. 34, Kaune arba su asmeniu suderintoje viešoje vietoje ar nuotoliniu būdu.

Asmuo paslaugas gauna nemokamai!

Įdarbinimo su pagalba specialistai:

Anna (Vilniuje), tel. 8 607 81315

Justė (Vilniuje), tel. 8 607 81316

Ligita (Kaune), tel. 8 607 81317