Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

Įgalinimas įdarbinant

Valakupių reabilitacijos centras / Įgalinimas įdarbinant

„Įgalinimas įdarbinant“small_foto1_2_102913

Valakupių reabilitacijos centras, siekdamas didinti neįgaliųjų užimtumą, kartu su partneriais, neįgaliųjų socialinės integracijos specialistais iš Suomijos, Estijos ir Farerų salų įgyvendina Nordplus Adult 2014 programos projektą „Empowerment by employment“ (liet. „Įgalinimas įdarbinant“). Projekto tikslas – gerinti neįgaliųjų į darbo rinką integraciją dalinantis ir perimant gerąją patirtį bei novatoriškus darbo metodus neįgaliųjų įdarbinimo bei bendradarbiavimo su darbdaviais srityje.

Projekto metu yra planuojami suorganizuoti 4 susitikimai, kurių metu specialistai pasisems naudingos patirties iš kitų reabilitacijos centrų ir sustiprins bendradarbiavimo tarp Lietuvos, Estijos, Suomijos ir Farerų salų profesinės reabilitacijos centrų.

2014-2015 m. įvyko 3 vizitai. Partneriai buvo susirinkę Lietuvoje – Valakupių reabilitacijos centre, Farerų salose – Dugni centre ir Estijoje – Astangu profesinės reabilitacijos centre.

2014 m. lapkričio 3-5 dienomis Valakupių reabilitacijos centre, Vilniuje įvyko pirmasis projekto partnerių susitikimas. Jo metu partneriai susipažino su Valakupių reabilitacijos centro veikla bei pasiekimais neįgaliųjų profesinės reabilitacijos ir įdarbinimo srityse, aplankė Vilniaus teritorinę darbo biržą, neįgaliųjų socialines įmones – UAB „Liregus“ bei UAB „Ūlos juvelyrų studija“. Skandinavijos ir Baltijos šalių specialistų dalyvių įžvalgos ir diskusijos parodė, kad dalinimasis patirtimi, taikomų darbo paieškos ir pagalbos įsidarbinant metodų palyginimas ir tolesnis bendradarbiavimas atneš teigiamų pokyčių darbdavių motyvacijos įdarbinti neįgaliuosius ir neįgaliųjų motyvacijos įsidarbinti didinimo srityje.

2015 m. kovo 9-11 dienomis trys Valakupių reabilitacijos centro darbuotojai kartu su kitais projekto partneriais lankėsi Dugni organizacijoje Farerų salose. Dugni centras pristatė savo veiklą ir veiklos perspektyvas dirbant su neįgalią turinčiais asmenimis, vyko susitikimai su socialiniais parneriais ir neįgaliųjų organizacijomis.

2015 m. spalio 5-6 dienomis trys Valakupių reabilitacijos centro darbuotojai lankėsi Astangu profesinės reabilitacijos centre (Talinas, Estija), kur įvyko projekto “Empowerment by Emloyment” dalyvių susitikimas profesinės reabilitacijos paslaugų teikimo neįgaliesiems bei darbo su klientais gerosios patirties pasidalinimo klausimais. Projekto dalyviai buvo supažindinti su Astangu VRC istorija, teikiamomis paslaugomis, profesinės reabilitacijos programomis ir žmonių su specialiaisiais poreikiais užimtumo reformomis Estijoje. Projekto partneriai lankėsi Talino miesto darbo biržoje ir įmonėse, kuriose įdarbinti neįgalūs asmenys. Vizitų metu medžio apdirbimo, parfumerijos įmonėse ir prekybos centruose šių įstaigų vadovai pasidalino patirtimi, įdarbinant neįgalius asmenis. Astangu VRC perteikė asmeninę patirtį rengiant žmones su specialiaisiais poreikiais darbui ir ieškant tinkamos darbo vietos – apie mentorytės programą, parengiamuosius vizitus su neįgaliaisiais į potencialių darbdavių įmones, kurių klientai gali daugiau sužinoti apie darbo aplinką ir atliekamo darbo pobūdį realioje darbo vietoje bei kitas veiklas.

2016 m. Valakupių reabilitacijos centro specialistai taip pat lankysis Validia profesinio mokymo centre Suomijoje ir 2016 m.  bus parengtas ir publikuojamas metodinis leidinys apie neįgaliųjų įdarbinimo gerąją praktiką, taikomą projektą įgyvendinančiose partnerių organizacijose.

Projektas finansuojamas pagal Šiaurės Ministrų Tarybos administruojamą Nordplus Adult programą.