Registratūros darbo laikas I - IV 8.00 - 17.00, V – 8.00 val. – 15.45 val.

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

Laimės mokymai socialiniams darbuotojams

Kai gatvėje netikėtai sugenda jūsų automobilis, turbūt nesėdite ir nesidairote į pravažiuojančias mašinas, o kažką darote – ieškote gedimo, skambinate draugui ar einate pėsčiomis. COVID-19 pandemija neleido mums stovėti vietoje. Ateitis atėjo greičiau nei tikėjomės, o su kelerių metų permainomis susidūrėme vos per kelis mėnesius. Į praeitį iki pandemijos nebegrįšime. ATEITIS YRA DABAR.

Išmokę pandemijos pamokas, turime unikalią galimybę susikurti socialinio darbo profesijos pasaulį iš naujo. Šiame pasaulyje gyvena laimingesnis ir tobulesnis socialinis darbuotojas:

  • mokantis pasirūpinti savo emociniu intelektu ir psichologine branda;
  • nebijantis ateities pasaulio pokyčių, o žinantis kaip nukreipti juos sau palankia linkme;
  • dirbantis su užsidegimu, o ne su perdegimu.

Mokymų metu rasime atsakymus į šiuos ir daug kitų klausimų:

Kaip keičiasi mūsų visuomenė ir kaip tai paveiks ateities socialinį darbą? Kokius naujus socialinio darbo sprendimus galime atrasti pandemijos laikotarpyje? Kodėl toks svarbus emocinis intelektas ir kaip jį išugdyti? Kaip išeiti iš nerimo spąstų ir kasdien palaikyti sveiką protą? Kodėl mūsų mintys dažnai mums meluoja ir kaip sugrąžinti jas į teisingą kelią? Kaip nustatyti ribas neliūdinant ir neskaudinant kitų žmonių? Kur slypi mūsų smegenų jungiklis?

Viskas prasideda nuo mūsų vidinių procesų ir nuoseklaus darbo su savimi. Jei norite sveikai ir laimingai žengti koja kojon su ateities pasaulio pokyčiais, šie mokymai skirti būtent jums.

Naujausiais moksliniais tyrimais, tarptautiniu mastu pripažintų ekspertų įžvalgomis ir geriausia naujosios kartos praktika pagrįsta mokymų programa – kiekvienam smalsiam, sąmoningam ir save mylinčiam socialiniam darbuotojui!

Mokymus veda lektorė Miglė Maniušytė, socialinio darbo magistrė, turinti didelę praktinę (o ne teorinę) socialinio darbo patirtį, aktyviai besidominti socialinių darbuotojų gerovės kūrimo idėjomis ir jų praktiniu pritaikymu kasdieniame darbe.

8 akad. val. SPPD akredituoti mokymai, skirti įvairiose socialinių paslaugų teikimo aplinkose dirbantiems socialiniams darbuotojams.

Kaina vienam dalyviui: 39 Eur.

Didesnėms nei 20 žmonių grupėms taikomos nuolaidos ir mokymai gali būti organizuojami individualiai.

Tel. pasiteiravimui +370 674 67954, el. p. mokymai@reabilitacija.lt

Atsiliepimai apie mokymus: https://www.facebook.com/reabilitacija.lt/posts/4052113518201229

https://www.facebook.com/reabilitacija.lt/posts/4086277381451509

REGISTRACIJA RUGSĖJO 16 D. MOKYMAMS

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfi_BECd-in7kRyrTpcn6daW31V_Je3mXmXnXR0L_Pf7LDL9A/viewform?usp=sf_link

REGISTRACIJA SPALIO 14 D. MOKYMAMS

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbK_A-b6bjjV430cSCLGnTZv6Fvns6Spa2A1SySEp_mmsfow/viewform?usp=sf_link

Share

Traumų prevencijos įgūdžių formavimas sveikam senėjimui

2021 m. liepos 19 ir 20 d. kviečiame dalyvauti projekto „Traumų prevencijos įgūdžių formavimas sveikam senėjimui“ mokymuose:

  • Mokymai „Vyresnio amžiaus žmonių (65+) traumų ir sužalojimų prevencija sveikam senėjimui“
  • Praktiniai mokymai „Pratimų kompleksai vyresnio amžiaus žmonių (65+) traumų ir sužalojimų prevencijai“

Mokymai skirti vyresnio amžiaus žmonėms (65+) paslaugas teikiantiems specialistams – FMR gydytojai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, slaugytojai, studentai, savanoriai – ir savanoriams, artimiesiems.

Kviečiame dalyvauti ir registruotis iki 2021-07-15!

Registracija į renginius:

2021-07-19 dienotvarkė.

2021-07-20 dienotvarkė.

Mokymus organizuoja VšĮ Valakupių reabilitacijos centras. Projektas „Traumų prevencijos įgūdžių formavimas sveikam senėjimui“ yra finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.

Renginyje bus fotografuojama bei filmuojama, medžiaga bus talpinama viešoje internetinėje erdvėje. Nenorintys fotografuotis ar filmuotis, prašome įspėti organizatorius.

Share

STARTUOJA NEĮGALIŲJŲ VAIRAVIMO KURSAI 2021

Asmenis, turinčius judėjimo negalią, kviečiame nemokamai mokytis B kategorijos transporto priemonės vairavimo.

Pirmoji grupė startuoja jau 2021 m. birželio mėn. Kaune! Registracija telefonu 8 612 09926.

Dalyviams nemokamai teikiamos paslaugos:

  • B kategorijos transporto priemonės vairuotojų mokymo paslaugos;
  • apgyvendinimo arba pavėžėjimo paslaugos Kaune.

Į Neįgaliųjų vairavimo mokyklą priimami judėjimo sutrikimų turintys asmenys, kuriems nustatytas 0-45 procentų darbingumo lygis ir Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininėje pažymoje (Forma Nr. 083-1/a) nurodytas transporto priemonės pritaikymo apribojimas (apribojimų kodai 10-43).

Vairavimo kursus finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie LR socialinės apsaugos

ir darbo ministerijos.

Dalyvaujantiems būtini šie dokumentai:

·     asmens tapatybės dokumentas;

·     neįgaliojo pažymėjimas;

·     viena nuotrauka (3×4 cm);

·     vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (Forma Nr. 083-1/a), kurioje nurodytas transporto priemonės pritaikymo apribojimas (taikomi apribojimų kodai 10-43);

·     darbingumo lygio pažyma.

Daugiau informacijos telefonu 8 612 09926 ir lankstinuke.

Share

Daugiau profesinio orientavimo galimybių žmonėms su protine negalia

VšĮ Valakupių reabilitacijos centras pradėjo įgyvendinti projektą „Mano karjera svarbi!“ (MCM), kuriuo siekiama ugdyti protinę negalią turinčių žmonių karjeros valdymo įgūdžius gerinant jų galimybes gauti naudingos darbo rinkos informacijos ir didinant jų dalyvavimą mokymosi visą gyvenimą programose, bei gerinti karjeros orientavimo paslaugų, skirtų žmonėms su protine negalia, kokybę.

Projektą bendrai finansuoja Europos Sąjungos programa „Erasmus+“, o nuo 2020 m. spalio 1 d. iki 2022 m. rugsėjo 30 d. jį įgyvendina HAO (Rumunija) vadovaujamas tarptautinis konsorciumas, kurį sudaro partneriai iš kitų keturių šalių: Consultis – Consultoria Empresarial, Unipessoal Lda. (Portugalija),  Status Employment (Jungtinė Karalystė), Valakupių reabilitacijos centras (Lietuva) ir M&M Profuture Training SL  (Ispanija).

„Mokymosi visą gyvenimą programų pritaikymo prie realių protinę negalią turinčių žmonių poreikių stoka, individualizuoti paslaugų trūkumas bei lengvai skaitomu ar suprantamu formatu pateikiamos prieinamos informacinės medžiagos nebuvimas yra pagrindinės kliūtys užtikrinant lygias galimybes žmonėms su protine negalia švietimo srityje, o vėliau ir karjeros valdymo srityje. Protinę negalią turintys žmonės yra labai priklausomi nuo kitų, jie turi tik ribotus mažesnio masto profesinius pasirinkimus ir yra labiau socialiai izoliuoti. Šaltinis: Rumunijos Nacionalinės žmonių su negalia agentūros duomenimis, mūsų šalyje dirba tik 2,5 % protinę negalią turinčių žmonių, palyginti su maždaug 20% Jungtinėje Karalystėje. Deja, skaičiai nelabai skiriasi ir kitose projekto partnerių šalyse: Ispanijoje, Portugalijoje ir Lietuvoje. Būtent dėl šių priežasčių manėme, kad toks projektas mūsų šalyse yra tiesiog būtinas“, – pabrėžia Nicolae Dobrescu, HAO vykdomasis direktorius ir projekto „Mano karjera svarbi!“ vadovas.

Projektas yra skirtas jauniems žmonėms, turintiems protinę negalią. Dedamos pastangos, jog parengtas Darbo rinkos informacijos vadovas, padės jiems geriau orientuotis į savo karjeros galimybėse. Medžiaga bus sukurta lengvai prieinamu, skaitomu ir suprantamu formatu bei apims informaciją apie darbo rinkos tendencijas, profesijas ir specialybes, švietimo ir mokymo galimybes, darbo teisės aktus (atlyginimą, mokesčius, išmokas, kasmetines atostogas ir kt.). Vadove bus pateikta informacija apie 25 darbo profilius (užduotis, darbo sąlygas, reikalingus įgūdžius, atlyginimą ar darbo valandas, susijusias užduotis), atvejų tyrimus, susijusias pratybas ir neprivalomą veiklą, nuorodas į kitus lengvai prieinamus išteklius.

Protinę negalią turintiems žmonėms taip pat bus naudingas Karjeros informacijos mokymo paketas, kurį sudaro trys kursai, specialiai skirti jų įgūdžiams tobulinti ir padėti jiems suprasti pateiktą informaciją ir (arba) įveikti psichologinius barjerus su kuriais jie susiduria. Dalyvaudami šiose mokymo sesijose, protinę negalią turintys žmonės gaus naudingos informacijos apie įdarbinimą, profesijas, pareigas ir darbą, būtiniausius profesijų ir įgūdžių reikalavimus, išsamų darbo aprašymą, mokymo ir įsidarbinimo galimybes. Jie taip pat išmoks atpažinti savo stipriąsias puses, ištirti tinkamas karjeros galimybes, rašyti gyvenimo aprašymus ir motyvacinius laiškus. Mūsų specialistai skirs ypatingą dėmesį, kad pagal nacionalinės teisės aktus būtų pateikta naudingos informacijos apie neįgaliųjų teises, įskaitant informaciją apie tinkamas sąlygas darbe, nedarbą ir socialinę apsaugą, taip pat tokias temas kaip nedeklaruojamo darbo, darbo užsienyje, išnaudojimo darbe klausimai.

Šis projektas taip pat skirtas specialistams, dirbantiems su protinę negalią turinčiais žmonėmis, profesijos mokytojams ir darbdaviams. Jiems bus naudingas darbo rinkos informacinis priemonių rinkinys „Xplore LMI“,  skirtas padėti vykdyti praktinę veiklą, kuria siekiama pagerinti visą gyvenimą trunkančio profesinio orientavimo kokybę, skirtą ir pritaikytą žmonių su protine negalia poreikiams. Taigi, specialistai, dalyvaujantys projekte „Mano karjera svarbi!“, parengs naujoviškų priemonių rinkinį (veiklą, žaidimus) kartu su susijusia metodine parama, pritaikyta žmonių su protine negalia poreikiams, darbo rinkos informacijos tyrinėjimui ir valdymui įvairiose situacijose (mokykloje, pereinant iš mokyklos į darbą, darbo paieškai, įdarbinimui) ir parengs vadovą mokymo sektoriaus ir užimtumo specialistams, atsižvelgiant į informacijos apie darbo rinką organizavimą, struktūriškumą ir teikimą žmonėms su protine negalia.

Projekto „Mano karjera svarbi!“ veiklos bus skirtos ne mažiau kaip 375 protinę negalią turintiems žmonėms ir 600 specialistų iš įvairių suaugusiųjų švietimo, viešojo ir privačiojo sektorių.

Share

Pagalba priimant sprendimus

Pokalbis apie Pagalbos priimant sprendimus paslaugą su Gyčiu Baltrūnu (projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra” koordinuojantis ekspertas).
Viliamės, jog šis interviu bus naudingas paslaugos teikėjams, esamiems ir galimiems jos gavėjams bei jų artimiesiems visoje Lietuvoje.

Share

Su Kovo 11-ąja !

Kova dėl laisvės – nenutrūkstamas kelias, nes laisvė – tai ne tik galimybės, bet ir didelė atsakomybė.

Ženkime drauge pažangios valstybės link. Kurkime prasmingą, šviesų ir šiltą gyvenimą.

Su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena !

Share

TAPK MŪSŲ REMĖJU !

Viešoji įstaiga Valakupių reabilitacijos centras nuo 2002 metų sėkmingai dalyvauja neįgaliųjų socialinėje integracijoje, teikdamas medicininės ir socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems.

Nepaisant 2020 metais patirtų iššūkių, mes išlaikėme aukštą paslaugų kokybę ir geriausias to įrodymas yra paslaugų gavėjų pasitenkinimo teikiamų paslaugų kokybe įvertinimas, kuris siekė net 97 proc.

Aukštas įvertinimas ir džiugina, tačiau kartu ir įpareigoja gerinti paslaugas ir siekti geriausio rezultato ateityje.

Jus galite prisidėti prie Valakupių reabilitacijos centro teikiamų paslaugų tobulinimo. Jūsų skirtas 1,2 proc. GPM, tai dar vienas žingsnis paslaugų ir gyvenimo kokybės gerinimo kryptimi.

Tapkite remėju.

Ačiū už Jūsų paramą !

Share