Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

Apie 20-ies metų darbą Valakupių reabilitacijos centre pasakoja gydytojas Jurgis Dulinskas

Valakupių reabilitacijos centras / Naujienos  / Apie 20-ies metų darbą Valakupių reabilitacijos centre pasakoja gydytojas Jurgis Dulinskas

Apie 20-ies metų darbą Valakupių reabilitacijos centre pasakoja gydytojas Jurgis Dulinskas

Šie metai Valakupių reabilitacijos centrui – 20-ieji veiklos metai. Žvelgiame į sukauptą patirtį ir didžiuojamės profesionaliais darbuotojais, savo kasdieniu darbu padedantiems pacientams atgauti jėgas, o socialinių paslaugų gavėjams – integruotis į darbo rinką ar tapti savarankiškesniais.

Svarbi mūsų įstaigos veiklos dalis visus šiuos du dešimtmečius yra profesionaliai teikiamos medicininės reabilitacijos paslaugos pacientams, sergantiems nervų sistemos ligomis ar turintiems judamojo-atramos aparato pažeidimus. Šias paslaugas suteikėme daugiau nei 13 tūkst. pacientų iš visos Lietuvos.

Kalbiname medicininės reabilitacijos skyriaus vadovą Jurgį Dulinską, nuo pat įstaigos veiklos pradžios kūrusį medicininės ir profesinės reabilitacijos paslaugų modelį. Tarp kolegų ir pacientų gydytojas Jurgis puikiai žinomas kaip profesionalus ir nuolatos naujovėmis besidomintis medikas, komandinio darbo reabilitacijos procese puoselėtojas bei puikus pašnekovas gyvenimiškomis ir filosofinėmis temomis.

Paklaustas apie savo gyvenimo moto daktaras Jurgis sako, kad jų būta įvairių. Šiuo metu vadovaujasi principu: Gyventi, tai kaip vairuoti  dviratį: norėdamas išlaikyti pusiausvyrą, turi pastoviai judėti.

Kokią savybę išskirtumėte kaip svarbiausią savo profesijoje?

„Profesionalumas yra svarbiausia. Malonybės negydo, žmogus tikisi iš gydytojo pasveikimo. Man pasitenkinimą darbu teikia rezultatas, kai matau atvežamą gulintį pacientą, kuris po reabilitacijos išeina ar išvažiuoja savo kojomis“.

Apie mediko profesiją ir mokslo pažangą medicinoje sakoma, kad tai galimybė kurti pasaulį geresnį. Ar pritartumėt tokiai nuomonei?

„Ne tik medicinoje. Mano įsitikinimu, valstybę turi valdyti universitetai. Aš palaikau apšvietos epochos idėjas ir Voltero mintis, kad valdyti gali ir apsišvietę monarchai (vadovai), tačiau geriausiai tai galėtų atliktų mokslininkų bendruomenė. Profesionalumas ir mokslu pagrįstos žinios yra savybės, kurias turi turėti valstybės vadovai, kiti valstybę valdantys asmenys. Kai to trūksta, visuomenėje pradeda veržtis tamsios jėgos. Tą galime matyti ir mūsų valstybėje, kai abejojama mokslo pažanga, skiepais, spekuliuojama ir naudojamasi žmonėmis menkiems kažkokiems savo tikslams pasiekti“, sakė daktaras Jurgis, o į klausimą kodėl pasirinko mediko profesiją, trumpai atsakė, kad daug neteko galvoti. Vyresnysis brolis buvo įstojęs į mediciną, tai ir nusprendė eiti tuo keliu.

Pakalbėkime apie medicininę ir profesinę reabilitaciją. Kaip keičiasi asmens, turinčio negalią, dalyvavimo darbo rinkoje savarankišku samprata?

„Jaunesnė karta keičiasi. Teko būti daugelyje Europos šalių: Belgijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir stebėti kaip ten organizuojama profesinė reabilitacija, vykdoma integracija į darbo rinką. Šių šalių patirtis, valstybės politika ir pačių žmonių mentalitetas skiriasi nuo mūsų valstybės. Jose žmonės su negalia labiau motyvuoti sugrįžti į darbo rinką, daug smulkaus verslo paramos galimybių ir pan. Sakyčiau didžiausia problema yra pačių žmonių su negalia motyvacijos trūkumas, kai žmogus neturi noro, sunku jam padėti.“

Visuomenėje vyrauja mitas, kad gydytojas turi dirbti 24 valandas per parą. Dar labiau – jis turi padėti visiems. Su kokiomis nuostatomis tenka Jums susidurti ?                                    

„Iš vienos pusės deklaruojama, kad tai ypatinga profesija, viešumoje dėkojama medikams, o iš kitos pusės jų nuomonės nepaisoma, vykdomi reorganizaciniai sveikatos sistemos dalykai, kurie kelia suirutę, nestabilumą. Taip pat ir pacientų nuostatos, gal įpročiai: 20-30 proc. paskiriamų vaistų tėra suvartojami. Visi kiti pamirštami arba nesistemingai vartojami, o to pasekmė – bloga sveikata ir blogas gydantis daktaras.„

20 metų dirbate VRC, kokie prisiminimai ir ko palinkėtumėte šiandien kolegoms?

„Atėjau į naujai įsteigtą įstaigą, kuri kaip galingas užtaisas buvo paleista skrydžiui. Buvo įdomu, daug perspektyvų, inovacijų, nauja moderni aparatūra. Manau, kad tai labai svarbios šiuolaikinės įstaigos savybės. Taip pat puikus mikroklimatas, nedidelės įstaigos privalumai greitai sprendžiant problemas ir pan. Šiuo metu surinkta gera medicininės reabilitacijos komanda. Palinkėčiau kolegoms neperdegti darbe, daugiau ilsėtis, išsimiegoti ir pritaikyti rekomendacijas, kurias sakome pacientams, sau patiems. O svarbiausias palinkėjimas – stabilumo ir susikaupimo. Šiandienos pasaulyje daug pokyčių ir nežinios kas mūsų laukia rytoj, todėl išlikim ramūs ir susikaupę.“

Ačiū daktarui Jurgiui už pokalbį ir palinkėjimus.

Share
admin