Registratūros darbo laikas I–V 8:00–15:00

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

Sunkią negalią turinčių asmenų funkcinio pajėgumo didinimas, teikiant paslaugas namuose

Valakupių reabilitacijos centras / Sunkią negalią turinčių asmenų funkcinio pajėgumo didinimas, teikiant paslaugas namuose

Mokymai skirti socialinių paslaugų srities ir slaugos specialistams (kineziterapeutams, ergoterapeutams, socialiniams darbuotojams ir slaugytojams bei jų padėjėjams), teikiantiems paslaugas sunkią negalią turintiems ar senyvo amžiaus asmenims.

Temos

  • Apsitarnavimo įgūdžių lavinimas: ergoterapinis įvertinimas; techninių reabilitacijos bei pagalbinių priemonių poreikio įvertinimas, pritaikymas, mokymas jomis naudotis; konsultavimas aplinkos pritaikymo klausimais; kasdieninių veiklos užduočių: valgymo, apsirengimo, asmens higienos veiksmų, apsitarnavimo vonioje, tualete mokymas.
  • Pagalba klientui judėti: anamnezės ir diagnozės vertinimas, kineziologinis vertinimas, pagrindiniai kineziterapijos tikslai ir uždaviniai, trumpalaikės ir ilgalaikės programos sudarymas, kineziterapijos programos vykdymas, kliūčių numatymas bei įveikimas, aktyvios ir pasyvios kineziterapijos, masažo, fizioterapijos priemonės, kontakto užmezgimas ir palaikymas, asmens ir artimųjų konsultavimas.
  • Streso valdymas ir profesinio „sudegimo“ prevencija.

Siekiant suteikti kokybiškas slaugos ir globos paslaugas neįgaliesiems ir senyvo amžiaus asmenims namuose, reikia ergoterapijos, kineziterapijos, slaugos žinių, komandinio darbo principo suvokimo ir streso valdymo įgūdžių. Mokymų metu dalyviai išmoks įvertinti kliento pagalbos poreikius, pritaikyti asmens funkcinio pajėgumo didinimo programą bei konkrečių ergoterapijos ir kineziterapijos technikų. Taip pat dalyviai sužinos kokias priemones ir reikmenis naudoti, teikiant pagalbą sunkią negalią turinčiam asmeniui, kaip padėti sau stresinėse situacijose ir užkirsti kelią profesiniam „sudegimui“.

Lektoriai

Kineziterapeutė Jurgita Veliulytė, ergoterapeutė Ilona Znamerovskienė, psichologės dr. doc. Rūta Sargautytė, Daiva Juozapavičienė.

Mokymų dalyviams bus išduodami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Į kainą įskaičiuota kavos ir arbatos pertraukėlė.

Daugiau informacijos el. paštu mokymai@reabilitacija.lt