Registratūros darbo laikas I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45, pietų pertrauka 12:00-12:45

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

Kviečiame susipažinti su Valakupių reabilitacijos centro leidiniais apie finansus ir lytiškumą lengvai suprantama kalba

Valakupių reabilitacijos centras / Kviečiame susipažinti su Valakupių reabilitacijos centro leidiniais apie finansus ir lytiškumą lengvai suprantama kalba

Finansinius sprendimus mes darome kiekviename žingsnyje pradedant nuo asmeninio biudžeto sudarymo, gebėjimo taupyti iki investavimo ar paskolos ėmimo, todėl visiems mums reikalingos finansinės žinios ir gebėjimai. Tam, kad juos įgyti ir ugdyti, visų pirma reikalinga informacija. Tikrovė tokia, kad informacijos gausoje susigaudyti nelengva, o žmonėms, kuriems sunkiai sekasi skaityti įprastą tekstą, ji sunkiai  prieinama.

Panaši padėtis ir lytiškumo ugdymo klausimu. Lytiškumo tema jautri ir tuo pačiu 100 proc. gyvenimiška bei aktuali. Savąjį lytiškumą visi auginame ir brandiname skirtingai, tačiau visi turime tokias pat lygias teises apie jį žinoti, suprasti ir išreikšti.

Leidinyje „KĄ TURĖTUME ŽINOTI APIE FINANSUS?” aptariame 25 su finansais susijusias temas lengvai suprantama kalba. Šio leidinio tikslas – padidinti žmonių supratimą apie asmeninius finansus ir jų tinkamą valdymą, atskleisti rizikas, su kuriomis asmenys susiduria priimdami finansinius sprendimus bei parodyti šių sprendimų naudą.

Leidinyje „KĄ TURĖTUME ŽINOTI APIE LYTIŠKUMĄ?” pristatomos 42 temos lengvai suprantama kalba apie lyties tapatybę, lytinius santykius, saugų seksą, malonumą, kontracepciją, ligas ir kitas temas.

Leidinio tikslas – supažindinti su mokslu grįstu, partnerių lygiavertiškumu paremtu lytiškumo ugdymu, siekiant ugdyti žmogaus savarankiškumą, priimant sveikesnius ir saugesnius sprendimus.

Leidinys skirtas žmonėms, kurie susiduria su suvokimo ar skaitymo pokyčiais, susijusiais su sveikata, amžiumi, gebėjimų sumažėjimu ar jų netektimi. Taip pat tai naudinga priemonė socialinės pagalbos, švietimo, bankų, finansinių įmonių darbuotojams ir kitiems specialistams, padedantiems žmonėms, turintiems skaitymo ir teksto suvokimo sunkumų.

Džiaugiamės galėdami savo žiniomis ir patirtimi prisidėti prie asmenų, kuriems sunkiau skaityti įprastą tekstą, finansinio raštingumo ir lytiškumo ugdymo. Dėkojame leidinio autoriams iliustratoriams Ievai Miškinytei-Savickei, Antanui Skučui, Valakupių reabilitacijos centro pagalbos priimant sprendimus specialistėms Dovilei Sabaliauskaitei ir Godai Gudienei.

Nuoširdžiai dėkojame Valakupių reabilitacijos centro ir Valakampių socialinių paslaugų namų bendruomenių nariams,  Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ darbuotojams ir visiems, kurie geranoriškai skyrė savo žinias ir laiką leidiniams parengti.

Linkime naudingo ir įdomaus skaitymo.