Registratūros darbo laikas I - IV 8.00 - 17.00, V – 8.00 val. – 15.45 val.

Vilniuje (8-5) 2 477 543; (8-614) 96010    Kaune (8-37) 24 18 81

Top

STARTUOJA SENJORŲ TRAUMŲ PREVENCIJOS INICIATYVA

Valakupių reabilitacijos centras / Naujienos  / STARTUOJA SENJORŲ TRAUMŲ PREVENCIJOS INICIATYVA

STARTUOJA SENJORŲ TRAUMŲ PREVENCIJOS INICIATYVA

VšĮ Valakupių reabilitacijos centras pradeda įgyvendinti iniciatyvą vyresnio amžiaus žmonių traumų prevencijos įgūdžių formavimui.

Vyresnio amžiaus asmenų sėkmingas ir sveikas senėjimas aktuali tema, juk kas penktas Lietuvos gyventojas yra sulaukęs 60 ir daugiau metų. Deja, griuvimai laikomi vienu iš pagrindinių vyresnio amžiaus žmonių sergamumą ir mirštamumą įtakojančių veiksnių. Ir nors griuvimai būdingi įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau vyresniame amžiuje griuvimų pasekmės rimtesnės: fiziniai sužalojimai, lūžiai, dėl kurių sumažėja savarankiškumas kasdienėje veikloje, didėja priklausomybė nuo kitų šeimos narių ar net mirštamumas.

Pasak Valakupių reabilitacijos centro vyr. kineziterapeutės  Jurgitos Veliulytės vyresniame amžiuje mažėja sąnarių paslankumas, kūno gebėjimas prisitaikyti, o tai daro kūną tarsi mediniu. Jurgita akcentuoja, jog pusiausvyros ir prigimtinių judesių lavinimas vienas iš svarbiausių veiksnių senjorų traumų profilaktikai.

Todėl, siekiant išvengti kritimų ir susižeidimų rizikos vyresnio amžiaus asmenims, Valakupių reabilitacijos centro specialistai, kartu su partneriais, parengs kritimų ir susižeidimų prevencijos priemones apie tuos įgūdžius ir žinias, kurių itin trūksta tiek savo namuose savarankiškai gyvenantiems, tiek globos namuose gyvenantiems senoliams.

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuojamos iniciatyvos pagalba 2021 m. kvalifikuoti kineziterapeutai, gydytojai reabilitologai, ergoterapeutai įgyvendins:

  1. parengs informacinę medžiagą apie saugų vaikščiojimą,
  2. parengs metodinę priemonę-pratimų kompleksą;
  3. suorganizuotos 3 sveikatingumo stovyklas, kuriose bus mokoma pratimų traumų ir sužalojimų prevencijai;
  4. parengs ir viešins informacinius filmukus ir lankstinukus, plakatus.

Daugiau informacijos apie projektą http://www.reabilitacija.lt/traumu-prevencija/

Nuotraukos autorius cottonbro iš Pexels

Share
admin