Kontaktinis seminaras Suomijoje

2010-07-09

Š.m. birželio 8-10 dienomis VšĮ Valakupių reabilitacijos centro (Centras) profesijos mokytojas Vytautas Arlauskas dalyvavo Leonardo da Vinci programos kontaktiniame seminare Suomijoje, Hämeenlinna mieste. Seminaro tikslas buvo suburti organizacijas, ketinančias 2011 m. konkursui rengti Leonardo da Vinci programos naujovių perkėlimo, partnerysčių ir VETPRO tikslinės grupės mobilumo projektus profesinio mokymo kokybės užtikrinimo srityje.

Seminaro metu vyko Europos mugė, kurios metu profesijos mokytojas pristatė Centrą, užmezgė kontaktus su organizacijomis iš Italijos, Islandijos, Slovėnijos, Rumunijos, Lenkijos, Kroatijos, Austrijos ir kt., dalyvavo darbo grupėse apie strateginio mokymosi proceso organizacijoje grįžtamąjį ryšį ir peržiūrą, suinteresuotųjų šalių įtraukimą, profesinio mokymo programų sėkmingą baigimą, profesinio mokymo sistemos prisitaikymą prie besikeičiančios darbo rinkos. Paskutinę seminaro dieną išklausė pranešimus apie kokybiškos paraiškos parengimą, dalyvavo darbo grupių veiklos pristatymuose: nuo idėjos iki projekto.

Pasak V.Arlausko seminaras buvo naudingas, nes didelis dėmesys buvo teikiamas kontaktinio seminaro pranešimams ir darbui grupėse, buvo sudarytos galimybės susipažinti ir bendrauti su kitomis organizacijomis, ieškoti projekto partnerių neformalioje aplinkoje. Šio projekto dėka mokytojas pirmą kartą dalyvavo Mokymosi visą gyvenimą programos veiklose, todėl džiaugiasi užmezgęs daug kontaktų su įvairių Europos šalių organizacijomis.